בהלת מלחמה באיראן. אזרח איראני נשפט באשמת ריגול לטובת ישראל.

בלעדי ומיוחד למקורות האיראנים של תיקדבקה: איראן הודיעה בשבת 28.6, על העמדה לדין של אזרח באשמת ריגול לטובת ישראל. לא פורסמו שום פרטים נוספים, מלבד ראשי התיבות של שמו ע.א., ותמונה מטושטת שלו. אולם נאמר שפסק הדין יפורסם בשבוע הבא. המשפט התנהל בבית דין מהפכני ודבר קיומו נודע רק עתה. לא ידוע זהות הנאשם, סוג האשמה ותאריך המאסר. אבל מקורות תיקדבקה בטהרן מסרו כי בתקופה אחרונה, שוררת חשדנות רבה בקרב אנשי המשטר באיראן בדבר חדירתם של סוכנים ישראלים ואמריקאים לקראת ההתקפה הצבאית הקרובה נגד מתקני הגרעין של איראן. רדיו איראן, מסר כי האיראני הופעל על ידי 'המוסד' הישראלי, וכי במשפט הוצגו המכשירים ש'המוסד' סיפק לאיש.
בעבר, פורסמו באיראן השערות, כי ארה"ב החדירה יחידות לאיראן השוהות במקומות מסתור ותפקידן להדרך את המפציצים הכבדים של ארה"ב בדרכם לעבר המטרה.
כמו כן חוששת איראן מחדירת סוכנים למערכת המחקר הגרעיני של איראן שיעבירו פרטים אסטרטגיים המוגדרים 'גורליים' בנושא. בידיעה על המרגל הישראלי נאמר כי לנאשם הייה גם עורך דין שהגן עליו, ואשמתו היא פגיעה בביטחון המדינה. הישיבה האחרונה המסכמת של בית הדין התקיימה בשבת, ולנאשם ניתנה זכות הגנה אחרונה.
בזמן אחרון, הובעה דאגה לגבי ביטחונם של אנשי הקהילה היהודית באיראן שמספרם ירד בשנים האחרונות לכדי 17 עד 20 אלף נפש. הסוכנות היהודית הכריזה בינואר 2007 על מענק מיוחד של 10.000 דולר לכל יהודי יוצא איראן שיעלה לישראל. אולם מעטים מאוד ניצלו הטבה זו.
בשעתו האשימו האיראנים 13 יהודים תושבי שיראז ואספהאן בריגול לטובת ישראל ודנה אותם לתקופות מאסר ארוכות. אבל אחרי לחץ בינלאומי כבד, איראן נאלצה לשחרר את כל הנדונים לפני השלמת עונשם.
הנציג היהודי היחיד בפרלמנט האיראני אישר לפני כמה חודשים בראיון עם תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה אל-מנאר בלבנון, שמספר יהודים אזרחי איראן ביקרו בישראל לפגישות משפחתיות או לקיום מצווה דתית.

Print Friendly, PDF & Email