בהתקפת הטילים הישראליים על דמשק הושמד המטכ"ל של איראן וחיזבאללה בדמשק . עשרות הרוגים ופצועים איראנים ואנשי חיזבאללה

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: התקפת הטילים הישראלים על אזור דמשק, ביום חמישי 21.7, הייתה אחת המתקפות הישראליות הנרחבות והחשובות ביותר מבחינה אסטרטגית על אזור הבירה הסורית.
המתקפה כוונה לאזור המכונה 'הפארק האיראני'  הנמצא בצפון דמשק ליד קבר הקדושה השיעית אל סעידה זאיינאב
al-Sayyida Zaynab. המקורות שלנו מדווחים, כי ב'פארק האיראני' שכנו המטות הכלליים של איראן ושל חיזבאללה בסוריה. בהתקפת הטילים הישראליים נהרסו כל המבנים וכל מאגרי התחמושת שהיו באזור כולל מאגרי טילים. 
בעוד הסורים מדווחים על שלושה הרוגים ומקורות אחרים מדברים על שמונה הרוגים, המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי בהתקפה נהרגו ונפצעו עשרות של קצינים ממשמרות המהפכה  האיראנים וחיזבאללה.
מקור מודיעיני מערבי אומר, כי את השמדת המטכ"ל האיראני  ושל חיזבאללה בדמשק אפשר להשוות לכך באם האיראנים היו מצליחים להשמיד את המטכ"ל הישראלי בקריה בתל-אביב.
עוד מדווחים המקורות שלנו, כי יום לאחר שבטהרן נערכה השבוע וועידת הפסגה בין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נשיא איראן איברהים ראיסי ונשיא טורקיה ראג'יפ טאייפ ארדואן, הגיע לבירה האיראנית שר החוץ הסורי פייסל מקדאד Faisal Mekdad. בידיו הייתה בקשה מיוחדת של הנשיא בשאר להנהגה האיראנית לצמצם את נוכחות משמרות המהפכה האיראניים באזור דמשק ובבסיסי חיל האוויר הסורי. מקדאד חזר מטהרן בידיים ריקות לאחר שהאיראנים סרבו להיענות לפנייה הסורית.
עם חזרתו של מקדאד לדמשק בוצעה התקיפה הישראלית.  Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות