בוש ובלייר מזהירים את איראן ואת סוריה.

להלן הקטעים על המעורבות האיראנית בטרור הסוני בעיראק, שפורסמו בלעדית, ב-23.9 בספטמבר, בגיליון מס` 223 של דבקה-נט-וויקלי.
בעוד הצבא האמריקני מודיע על הריגתו של אבו עזאם, האיש מס` 2 באל קעידה בעיראק בבגדאד, והנשיא ג`ורג בוש מופיע ביום ד` אחה"צ 28.9, בבית הלבן כאשר מצידו האחד עומדים סגן הנשיא דיק צ`ייני, ושר ההגנה דולנד רמספלד, ומצידו השני ראש המטות המזוינים האמריקנים הגנרל ריצ`רד מאיירס, הגנרל ג`ון אביזייד, מפקד המלחמה העולמית בטרור, והגנרל ג`ורג קייסי, מפקד הכוחות האמריקנים בעיראק, ואומר כי החיילים האמריקנים והעיראקים הנלחמים נגד הטרור בעיראק מנצחים אותו, ישנן בעשרת הימים האחרונים חמש התפתחויות חשובות מאוד במלחמה בין האמריקנים לאנשי הגרילה ואל קעידה.
1. אנשי אל קעידה, רובם לוחמיו של מוסאב זרקאווי, הפסיקו לתקוף מטרות צבאיות אמריקניות. יתרה מזאת כאשר כוחות אמריקנים מתקרבים לערים או למוצבים בהם מחזיקים אנשי זרקאווי, כמו חצביה, קרבילה, וסאדא Dulaym al Husayba, Karabila, Sada בחבל אל קאים, אנשי זרקאווי פותחים עליהם באש דלילה ממרחק, בשולחם איתות ברור: אל תתקרבו אלינו ואנחנו לא נתקוף אתכם. במידה והכוחות האמריקנים ממשיכים בהתקדמותם נסוגים אנשי אל קעידה מבלי להיכנס לקרב אתם, וגם מבלי לטמון להם מארבים. מודוס אופראנדי כזה של אנשי אל קעידה גם הובחן באזורים אחרים בעיראק.
2. המקורות הצבאיים של דבקה-נט-וויקלי בעיראק מוסרים, כי בימים האחרונים פתח הצבא האמריקני בפשיטות מזוינות לתוך שטח סוריה, במטרה לפגוע בדרכי המעבר של אנשי הטרור מסוריה לעיראק. הכוחות האמריקנים פועלים בעיקר בארבעה אזורים: אזור העיר הסורית הדרומית אבו קמל, הנמצאת קרוב לגבול סוריה עיראק, מול אזור אל קאים, שהוא מוקד החדירה העיקרי של אנשי אל קעידה בעיראק. כמו כן פועלים כוחות אמריקנים לאורך שתי גדותיו של נהר הפרת, הזורם באזור זה משטח סוריה לתוך עיראק. חדירות צבאיות אמריקניות לתוך עומק השטח הסורי מתבצעות גם באזורי הערים מוסול, וסינג`ר, הנמצאות לא רחוק מהגבול עם סוריה.
הכוחות האמריקנים שוהים בשטח סוריה לא יותר מאשר 24-12 שעות ואחר כך נסוגים, חזרה לעיראק. אנשי אל קעידה אינם פועלים גם נגד הכוחות האמריקנים החודרים. במקום זה הם נסוגים עמוק יותר לתוך שטח סוריה, ואינם מקיימים כל מגע קרבי עם הכוחות הפושטים.
3. כתוצאה מכך חלק גדול מארגוני הגרילה העיראקים הפסיקו גם הם לתקוף מטרות אמריקניות.
3. אל קעידה והסונים מתרכזים במקום זה בהתקפות על מטרות עיראקיות בעיקר שיעיות. כמו כן מותקפות מטרות שלטון, כמו מוסדות מרכזיים, חברי פרלמנט, ואנשי כוחות הביטחון העיראקים.
5. מצב זה עורר אצל המפקדים האמריקנים את השאלה, אם זה המצב מי הם גורמי הגרילה הממשיכים לתקוף ולהלחם באמריקנים? את התשובה חיפשו קציני המודיעין האמריקנים בחקירות של לוחמי גרילה שנלקחו בשבי, וכאן חיכתה להם הפתעה. המקורות שלנו מוסרים כי רוב הנחקרים מסרו, כי הם בצעו את ההתקפות על הכוחות האמריקנים, לאחר שקציני מודיעין איראנים המוצבים בעיראק, הגיעו אליהם ובידיהם סכומי כסף גדולים, ורשימת מטרות אמריקניות שעליהם לפגוע בהם. במילים אחרות קבוצות הגרילה הסוניות, הפכו לקבלני משנה של המודיעין האיראני.

Print Friendly, PDF & Email