בזמן שארצות הברית עורכת תמרונים צבאיים עם דרום קוריאה, משגרת צפון קוריאה ישירות טיל לעבר יפן

צפון קוריאה שיגרה, ביום ב' 29.8, טיל בינ-יבשתי  מדגם הוואסונג-12 Hwasong שחלף  מעל יפן ונחת בים, מרחק של 200 ק"מ מול חופי האי הוקאידו Hokkaido island שבצפון יפן.
שיגור הטיל הצפון קוריאני בא לאחר שהנשיא האמריקני דונלד טראמפ ושר החוץ האמריקני רקס טילרסון, שיבחו בשבוע שעבר את שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און  Kim Jong-Un על המתינות והריסון שהוא מגלה באחרונה ואינו ממשיך לשגר טילים יותר.
במילים אחרות, לא מדיניות החיוכים והפיוס, ולא הסנקציות שהוטלו על ידי האו"ם עזרו.
במקום לשגר טילים לעבר הבסיסים האמריקנים באי גואם Gaum,  כפי שאיים, בחר קים ג'ונג קים לשגר טיל לעבר מטרה אסיאתית פרו-אמריקנית, במטרה ברורה להוכיח כי לבריתות ההגנה שבין ארצות הברית למדיניות כמו יפן ודרום קוריאה אין ערך ממשי והן לא תעצורנה את הטילים הצפון קוריאניים.
מבחינתה של פיונגיאנג מדובר בצעד החותר תחת המוטיב העיקרי של מדיניות ההגנה האמריקנית באסיה. גם העיתוי  של השיגור היה מושלם.  בזמן שארצות הברית עורכת תמרונים צבאיים עם דרום קוריאה, תוקפת צפון קוריאה את ישירות את יפן.
עצם העובדה שלא הכוחות האמריקנים הנמצאים בכוננות בדרום קוריאה, לא הצי האמריקני הנמצא בכוננות באוקיינוס השקט מול צפון קוריאה, ולא צבא יפן, ניסו אפילו ליירט את הטיל בעת מעופו במסלול שהגיע ל-2,700 ק"מ, וגם לא ניסו ליירטו כאשר נכנס בפעם הראשונה לטריטוריה יפנית, לא רק מצביעה על כך כי השיגור תפס אותם בהפתעה, אלא חשפה את העובדה כי למעשה אין לא לוושינגטון ולא לטוקיו תשובה למדיניות הטילים והנשק הגרעיני של  קים ג'ונג קים.
תעיד על כך שיחת הטלפון ביום ג' בבוקר בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש ממשלת יפן שינזו אבה Shinzo Abe בה החליטו 'להגביר את הלחץ על צפון קוריאה', והודעה הפושרת שפרסמו ראשי המטות של צבא ארצות הברית ודרום קוריאה, בה נרמז, כי נשקלת גם אפשרות של פעולה צבאית.
מלבד ההתרסה הישירה נגד עמדותיה ומדיניותה של ארצות הברית באסיה, יש בשיגור הטיל הצפון קוריאני ערעור מעמדם הפוליטי והאישי של מנהיגים מערביים מרכזיים הנשיא האמריקאני דונלד טראמפ וראש ממשלת יפן שינזו אבה.
 גם טראמפ וגם אבה יודעים כי באם יעברו על התגרות זו של שיגור הטיל לעבר יפן ללא תגובה, שליטים ומדינות אחרות בעולם, בראש ובראשונה איראן, ילכו תוך זמן קצר בעקבותיו של שליט  צפון קוריאה קים ג'ונג און.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “בזמן שארצות הברית עורכת תמרונים צבאיים עם דרום קוריאה, משגרת צפון קוריאה ישירות טיל לעבר יפן

 • אוג 29, 2017 @ 21:15 at 21:15
  Permalink

  אם ארצות הברית ואירופה רוצים שקט עם צפון קוריאה???
  הם לא צריכים להתעסק עם רוסיה לא בענייני אוקראינה ולא בחרמות כלכליות!!!!
  ואם ישראל רוצה שקט בגבול הצפון היא צריכה לעשות את הרוסים שותפים לגז בים התיכון!!!!
  לדעתי חוקים של עולם תחתון מתאים גם ליחסי חוץ בין מדינות!!!!

 • אוג 30, 2017 @ 0:23 at 0:23
  Permalink

  מה שאני אוהב בסיפור שזה כאילו צפון קוריאה. עליק. חחחח הרי ברור שזה סין.

 • ספט 3, 2017 @ 15:30 at 15:30
  Permalink

  אני לא רובוט

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות