בזמן שנשיא רוסיה פוטין נמצא בטהרן תקיפה של חיל האוויר הישראלי באזור חומס בסוריה. הסורים שיגרו טילי נ"מ לעבר המטוסים הישראליים

מקורות לבנוניים החלו לדווח, ביום ד' 1.11 בלילה, לקראת השעה 21:00, כי מספר לא שגרתי של מטוסים של חיל האוויר הישראלי נמצאים במרחב האווירי של סוריה ליד לבנון.  מקורות אחרים דיווחו על תקיפה של חיל האוויר הישראלי באזור אל קוסייר Al Qusayr שבהרי קלמון Qalamun Mountains המפרידים בין סוריה ללבנון. לקראת השעה 22:30 נמסר ממקורות לבנוניים וסוריים, כי מטוסי חיל האוויר הישראלי, שבאו מאזור בעל בק במזרח לבנון, תקפו מטרות של צבא בוריה באזורי חומס ודמשק.
תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה אל מייאדין Al-Mayadeen מסרה, כי המטוסים הישראלים תקפו את הקומפלקס תעשייתי 'חיסייאה' Hisya in the countryside of Syria's Homs,  ליד העיר חומס.
אל-מייאדיין  דיווחה, כי הצבא הסורי שיגר טיל או טילי נ"מ לעבר המטוסים הישראליים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: אם אכן ידיעות אלה נכונות, הרי שישראל ביצעה תקיפה של מטרות בסוריה בזמן שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין נמצא בטהרן.
מאחר ומערכת הגנת הנ"מ הסורית פועלת עתה תחת מפקדה אחת רוסית, אפשר וצריך להניח כי המפקדים הרוסיים אישרו את שיגור הטיל או הטילים מול המטוסים הישראלים, וכי דיווח על כך נמסר לנשיא רוסיה הנמצא בטהרן.זו פעם שנייה בשבועיים האחרונים שמערכת הנ'מ הסורית-רוסית משגרת טיל לעבר מטוסים ישראלים שתוקפים בסוריה.
הפעם הראשונה היה ב-16 לאוקטובר כאשר מטוסים ישראליים טסו במרחב האווירי של לבנון וסוללת טילים סורית של טילי SA-5 המוצבת ממזרח לדמשק שיגרה טיל בניסיון ליירט אותם. בתגובה תקפו מטוסי חיל האוויר הישראלי את הסוללה והשמידו אותה.
גם אז התקיפה וירי הטיל היו קשורים לרוסיה.  האירוע התרחש כאשר שר ההגנה הרוסי הגנרל סרגיי שוייגו היה במטוסו בדרך לביקור בישראל.

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “בזמן שנשיא רוסיה פוטין נמצא בטהרן תקיפה של חיל האוויר הישראלי באזור חומס בסוריה. הסורים שיגרו טילי נ"מ לעבר המטוסים הישראליים

 • נוב 2, 2017 @ 1:14 at 1:14
  Permalink

  בהצלחה למדינת ישראל

 • נוב 2, 2017 @ 3:47 at 3:47
  Permalink

  "מקורות לבנוניים החלו לדווח,……..בדרך לביקור בישראל."
  דיווח מהשטח………..
  בלי פירוש.
  לא רגיל לתיקדבקה.
  מוזר……באמת מאוזר………..
  גדול הנסתר מהניגלה………
  מי מתגרה עם מי?
  ואיך זה יגמר?……….

 • נוב 2, 2017 @ 8:52 at 8:52
  Permalink

  הגיע הזמן לחסל את פוטין, מכניס מיליארדים לכיס שלו מהאירנים על חשבון עמים אחרים.

 • נוב 2, 2017 @ 11:45 at 11:45
  Permalink

  אז רוסיה יורה על מטוסים שלנו??

 • נוב 2, 2017 @ 17:38 at 17:38
  Permalink

  מענין שבינתיים הסורים רק יורים טילים מיושנים כמו SA-2 וSA-5. כולם יודעים שלישראל יש מענה לטילים האלו. מה יקרה כשפוטין יתן אור ירוק להשתמש בטילים של S-300 או אפילו חדישים יותר?

 • נוב 2, 2017 @ 19:56 at 19:56
  Permalink

  אני לא מבין למה צהל משתמש במטוסים ולא בטילי שיוט?
  למה לסכן חיים ומטוס יקר?
  אם יודעים מה המטרה בדיוק אז לא צריך מטוס.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות