בחזית הדרום: קציני צה"ל מטרה לצלפי החמאס. בחזית הצפון: רוסיה משבחת את צה"ל שמאפשר לסוריה, איראן וחיזבאללה להגיע לכינרת

כאשר במשך שבוע מאז הריגתו של סמ"ר אביב לוי ז"ל, לוחם גדוד 'צבר' של חטיבת גבעתי על ידי צלף של החמאס, צה"ל איננו רוצה ללמוד את משמעות הפעלתם של צלפים על ידי האויב, התוצאה היא שקצין נוסף מאותו גדוד נפצע, למזלו רק בינוני, מירי צלף ממש באותה זירה. מיד לאחר הריגתו של סמ"ר אביב לוי ז"ל, מיהר צה"ל להודיע, כי אולי לא החמאס הוא שהפעיל את הצלף, אלא 'ארגון סורר'.
אבל ביום ד' 25.7 התברר, כי הגורם הסורר-עלום השם הכין את שיעורי הבית שלו וצה"ל לא!
הפעם מארב הצלפים הוכן והוטמן בצורה שונה-יותר משוכללת.
קבוצת של ילדים, כאלה שצה"ל  נמנע מלפגוע בהם, אפילו הם מגיעים עד לגדר המערכת, לפי סולם הערכים של הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט, נשלחה כחיל חלוץ אל גדר המערכת כדי למשוך לשם  כוח צה"ל. כאשר הכוח הגיע לפזר את הילדים, הצלף הפלסטיני שחיכה בסבלנות הבחין מיד במטרה שנקבעה לו מראש-מפקד הכוח. הוא ירה ופגע בו.
במילים אחרות, המטרה של הפלסטינים בעזה מאז יום שישי 20.7  היא קצינים ולא חיילים מן השורה של צה"ל.
בתגובה הפעיל צה"ל  מטוסים, מלט"ים, טנקים, ארטילריה, וכמובן את קשריו עם ראש המודיעין הכללי המצרי הגנרל עבאס קמאל, כדי שזה יתערב ויפסיק שוב פעם את ירי הטילים של החמאס שבא לאחר זמן קצר בתגובה.
גם כאן הריטואל חזר על עצמו כאשר החמאס מכתיב את כללי העימות. במשך יום ד' בלילה ויום ה' 26.7 לפנות בוקר, החמאס מיעט בשיגור הטילים לעבר עוטף עזה וחוף אשקלון. בסך הכול היו תשעה שיגורים מהרצועה, אחד מהם יורט על ידי 'כיפת ברזל'.
החמאס הגיע למסקנה-נוסחה מבצעית לפיה מספיק צלף אחד ומספר מועט של טילים ובלוני תבערה, כדי להחזיק את גובה הלהבות בגובה הרצוי לו, מבלי שהוא יצטרך להקריב יותר מידי קורבנות.
בגל הראשון של התקפות צה"ל לאחר הריגתו של סמ"ר אביב לוי ז"ל נהרגו שלושה  אנשי חמאס. גם בגל הראשון של תגובות צה"ל ביום ד' על פציעתו של הקצין נהרגו שלושה אנשי חמאס. ביתר ההתקפות והפגזות, נפגעו כבר מטרות ריקות של החמאס.
במקביל, ביום ד', בחזית השנייה-חזית הצפון התברר, כי קיימת בעיה של  'אי ההרמטיות של מערכות ההגנה האווירית'. שני טילי קרקע-קרקע מדגם 'גראד' נורו מאזור בקעת הירמוק, ליד מפגש גבולות סוריה-ישראל-וירדן אל עבר הכינרת, שעה שבאגם שהו אלפי מתרחצים ומטיילים. אות האזעקה ניתן רק כאשר הטילים התפוצצו בתוך המים, ובנס איש לא נפגע.
מדוע צה"ל לא הבחין בירי הטילים האלה ולא יירט אותם?
 אירוע זה התרחש יומיים בלבד לאחר שטילי 'שרביט קסמים' שנורו לעבר טילי קרקע-קרקע סוריים מדגם SS-21 שנורו ממזרח סוריה ועמדו להתפוצץ בגולן, נכשלו ביירוטם, ויום אחד בלבד לאחר שטילי פטריוט הפילו מטוס קרב סורי שחדר לתחום האוויר של ישראל לעומק של שני קילומטר.
הטילים האלה שוגרו על ידי אנשי צבא 'חאלד איבן ואליד' הנלחמים מול כוחות סוריים, איראניים ושל חיזבאללה, וחיל האוויר הרוסי, המנסים לכבוש את המובלעת בה הם מחזיקים.
הטקטיקה של צה"ל כאן, שבמשך שנים נמנע מלתקוף מובלעת זו של ISIS שנוגעת בגבול ישראל, להניח את המלאכה של חיסול כוחות אלה הזו לרוסים, לסורים ולבעלי בריתם, אפילו במחיר שבו הסורים, האיראניים וחיזבאללה, יהיו  בסופו של דבר בטווח של ראייה וטילים מהכינרת.
שני הטילים נורו על ידי אנשי 'צבא חאלד איבן ואליד' לעבר הכינרת במטרה למשוך את צה"ל להאמין, כי הסורים הם ששיגרו אותם, ובכך לגרור את צה"ל לפעולה נוספת נגד סוריה, דבר שיקל מעליהם את הלחץ הצבאי. אולם התרגיל הזה נכשל.
בתגובה, צה"ל תקף הפעם הראשונה עמדות של 'צבא חאלד איבן ואליד' ואף זכה לכך לתשבחות מצד מוסקבה ומפקדי הכוחות הרוסיים בסוריה.
ביום ה'  26.7 לפנות בוקר פרסם משרד ההגנה הרוסי במוסקבה את ההודעה הבאה: 'הפיקוד של הכוחות המזוינים הרוסיים בסוריה השתמש בערוצי הקשר להודות להנהגת צה"ל על הריגתם של טרוריסטים שמנעה פרובוקציה רחבה'. ציטוט המקור: Russian armed forces’ command in Syria used the existing communication channels to thank the IDF leadership for killing terrorists and stopping a massive provocation.
במילים אחרות, משרד ההגנה הרוסי מודה לצה"ל על שלא נפל בפח של ISIS ולא הרג חיילים סוריים, איראניים, ושל חיזבאללה ולא הפריע להם להגיע לגבול ישראל!
מה שהוא לא בסדר במשוואה הזו!

Print Friendly, PDF & Email

15 תגובות עבור “בחזית הדרום: קציני צה"ל מטרה לצלפי החמאס. בחזית הצפון: רוסיה משבחת את צה"ל שמאפשר לסוריה, איראן וחיזבאללה להגיע לכינרת

 • יול 26, 2018 @ 9:21 at 9:21
  Permalink

  סולם הערכים של הרמטכ"ל גדי אייזנקוט?
  נראה לי שאתה מתבלבל אדון דבקה הנכבד. לגדי יש בוס אפילו שניים. הם קובעים מדיניות,הם קובעים עצימות,הם קובעים והם בלבד מה ישרף ומתי. מתי נגיב ומתי נשקוט. גדי לא מחליט לבד כלום ובכל זאת שום איזכור לצמד הבלפנים שמאיימים ומאיימים ובינתיים בעוטף לא ישנים.

  • יול 26, 2018 @ 20:40 at 20:40
   Permalink

   לא מדוייק. הדרג המדיני שואב את המידע מהדרג הצבאי. אם הרמטכ"ל מפחיד אותם הם מפחדים.
   זכותו וחובתו לפעמים לפעול גם בלי לבקש רשות או לחכות להוראה. אם יש חובה לשמור על שלום המדינה הוא לא צריך להתמהמה.
   אם הוא שולח קצין לבדוק ילדים פלסטינאים והקצין נפגע אז הוא אחראי ולא הרמטכ"ל או ראש הממשלה.
   כמו שאם תלך לרופא תקבל ישר תרופה ולא תחכה לועדות ואישור של שר הבריאות וראש הממשלה.
   אבל אם הרופא מפחד לתת תרופות יש סיכוי שבריאותך תפגע.

 • יול 26, 2018 @ 9:43 at 9:43
  Permalink

  ביידיש אומרים:
  "אם הטיפש לא היה שלי, גם אני היתי צוחק …"

 • יול 26, 2018 @ 10:35 at 10:35
  Permalink

  גילוי דעת!!!!
  תמיד רציתי שצבא סוריה תשלוט בגבול ישראל במקום הטרוריסטים איסלמים כי רק ככה יהיה כתובת ובעל בית בצד הסורי ואיתו אפשר להגיע להסכמי בטחון וזה טוב לכולם!!!!
  רק אחרכך ירד לי אסימון והתחלתי להבין שלא יהיה שקט בחזית הצפון כי זה קשור בכמויות גז ונפט שיש בים ורוצים למכור לאירופה, לא רק בישראל גם במצרים וקפריסין והרוסים לא יתנו לנו מנוחה ופה יהיה מלחמת עולם כי זה פוגע להם בכלכלה, ולא לשכוח את הטורקים שלא רק כבשו את צפון קפריסין וגם בכוח רוצים לגנוב להם את הגז!!!! ועל זה נאמר הרצחת וגם ירשת!!!!
  בקשר לעזה, אפשר להבין שיש מישהו שדוחף אותם למלחמה בכוח!!!! באותו רגע שיפתח המלחמה ואם חס וחלילה חיילי צה"ל יכנס לעזה אפשר להגיד בפרוש הפסדנו את המלחמה עוד בהתחלה, כי עשרות אלפי חיילים יהיו עסוקים בעזה וכל החזיתות יהיו הפקר וגם ביהודה ושומרון וערבים מבפנים לא ישבו בשקט!!!
  מה שבטוח הזנחה פושעת וקיצוצים אכזריים שעשו בצה"ל במשך כל השנים עכשיו חוזר כבומרנג ומסכן את קיום המדינה!!!

 • יול 26, 2018 @ 11:52 at 11:52
  Permalink

  לצערי,גיורא,אתה לא מבין את המנטליות הרוסית.
  משרד ההגנה הרוסי בהודעתו צוחק בציניות על צה"ל וראשי מערכת הביטחון על זה שהגענו למצב המשוואה הזאת.

  במדינה מתוקנת,השטח שירו ממנו את הגראדים היה משוטח בהפצצות שטיח אוויריות מאסיביות,ולא משנה מי הארגון או מי נגד מי.
  ואז היו צרכים להוציא הודעה לרוסים שאנחנו מודים להם על שיתוף הפעולה.

  פעם בני פלד ז"ל אמר שאנחנו משתמשים בצה"ל כמו בקונדון,צדק

  • יול 27, 2018 @ 11:47 at 11:47
   Permalink

   100%

 • יול 26, 2018 @ 17:56 at 17:56
  Permalink

  אני קורא ושואל את עצמי
  אם עם ישראל כל כך נבון
  אז למה לכל הרוחות הם בוחרים
  בכל הטיפשים בהנהגה.

 • יול 26, 2018 @ 20:42 at 20:42
  Permalink

  יש שמועות שרמת הגולן מלאה בנפט או גז.

  • יול 30, 2018 @ 10:54 at 10:54
   Permalink

   זה שטויות. שנים מחפשים ולא מוצאים. יש שם הרבה אבני בזלת.

 • יול 26, 2018 @ 20:46 at 20:46
  Permalink

  ׳׳כאשר במשך שבוע מאז הריגתו של סמ"ר אביב לוי ז"ל, לוחם גדוד 'צבר' של חטיבת גבעתי על ידי צלף של החמאס׳׳ סמ"ר אביב לוי הי״ד נרצח בידי מחבל חאמס בן עוולה ולא נהרג כפי שנכתב בכתבה שלכם. דייקו כי אין צורך לתת רוח גבית לרוצחים האלה

 • יול 26, 2018 @ 23:40 at 23:40
  Permalink

  למשקיף המרכזי, אם זה כל כך קל לשטח את האיזור שממנו ירו את הגראדים בהפצצות שטיח אוויריות מאסיביות כדבריך, אז מדוע הצבא הרוסי בעזרת מטוסי הקרב הרוסיים לא עשו זאת עד היום? הרי ברור שהם רוצים לעזור לצבא סוריה לכבוש את השטח הזה, מדוע הם לא עשו זאת אם זו משימה כזו פשוטה כפי שאתה מתאר?

  אשמח לתגובתך.

 • יול 27, 2018 @ 1:19 at 1:19
  Permalink

  עצוב, ראיתי את זה קורה כבר לפני שנים, בכיכובו של מלך ישראל, שר האפסנאים וכמובן חבורת מקהלת היס מנים.
  אם מישהו פה לא התעורר, הערסים של הליכוד ימצאו עצמם בים.

 • יול 27, 2018 @ 15:55 at 15:55
  Permalink

  אני לא איש צבא-אבל אם אני משווה עם העבר -תגובות צהל הפעם נראות שבלוניות ואין בהם שוןם חידוש עד כי כל ילד יכול לצפות אותן
  אני חושב שהפעם שמנו שראש המערכת אנשים לא ברמה המתאימה ודרוש תיקון דחוף דחוף
  לא ראינו עבודה עם שכל-ראינו הרבה אש -ומעט חשיבה-זה נגרר יותר מדי זמן וכל יום שעובר מחזק את התדמית של החמס שהוא יכול לקרקס את צהל הגדול באין מפריע

 • יול 29, 2018 @ 2:59 at 2:59
  Permalink

  ברצוני לומר לכם שלא יודע אם שמתם לב ,אבל כל הבלגן אם האיחרנים שמגיעים עד לגבולות שלנו התחיל לאחר שהמדינה פה שמה בחורי ישיבה צדיקים שלומדים תורה בשביל להגן על עם ישראל ובפרט על החיילים היקרים שלנו ! אני בעצמי לוחם קרבי בעבר ובהווה וכן הבנים שלי !
  אבל אסור לפגוע בלימוד התורה ולשים אותם בכלא כי זה מביא אסונות וצרות !בשורות טובות לכל עם ישראל!

 • יול 31, 2018 @ 16:43 at 16:43
  Permalink

  השלב הבא הסכם שלום תמורת החזרת הגולן לאסד.

Comments are closed.