ביום השני של תרגיל הענק האיראני 'זולפאקר-1400' צבאות איראן תרגלו נחיתת כוחות על החוף הדרומי האיראני ליד פקיסטן

ביום השני של תרגיל הענק האיראני, ביום ב' 8.11 , ששם הקוד שלו הוא זולפאקר-1400 Zolfaqa, על שם הטיל הבליסטי האיראני בעל הטווח של 700 ק"מ, בו משתתפים כל זרועות הצבא האיראני 'ומשמרות המהפכה, שיגרו צוללות איראניות מדגם טאראק  Tareq  ( מקבילות לצוללות הרוסיות מדגם קילו Kilo ), טילי-טורפדו מתוצרת איראנית 'וואלפאג'ר' ( בתמונה ) domestically-made Valfajr, והשמידו את המטרות על חוף שנקבעו להן. כך אמר מפקד התרגיל האדמירל מוחמד מוסאווי Adm Mahmoud Mousavi. לדבריו, התרגיל מתנהל עכשיו בכל האזור החל ממייצרי הורמוז ועד לפקיסטן.
לדברי המפקד האיראני צוללות מדגם 'טאראק' Tareq submarine, ( גם צוללות מדגם קילו הרוסיות ), פיזרו בים מוקשים ימיים מדגם DM1, המוגדרים כמוקשי עומק sea bottom mines, המיועדים לפגוע באוניות או סירות נחיתה המתקרבים לחוף.
הכוחות האיראנים המתרגלים הפעילו גם את המל"טים מדגם 'אומיד' Omid, הנושאים אתם ציוד לשיבוש מכ"מים של האויב.
במהלך התרגיל הונחתו כוחות מרינס איראניים באמצעות מסוקים על החופים.

מהסצנריו של התרגיל נראה כי הכוחות האיראניים מתרגלים נחיתה על חופי אויב והשמדת ביצורי החוף שלו, ומצד שני הדיפת כוחות המגיעים מהחוף ונוחתים על חופי איראן.
התרגיל האיראני מתבצע  כאשר מקורות ישראליים, שלא רצו להזדהות פרסמו, ביום א' 7.11, כי שירותי המודיעין של שלוש מדינות אפריקניות-סנגל, טנזניה וגאנה, עצרו לפי מידע שקבלו 'מגורם מודיעין מערבי' חמישה צעירים שעמדו לבצע פיגועים בתיירים ישראליים המגיעים למדינות אלה.  
הצעירים שגויסו על ידי סוכנים של 'גדודי אל-קודס' האיראניים מתוך הקהילות השיעיות במזרח אפריקה הועברו ללבנון שם קיבלו אימונים בביצוע פעולות טרור במחנות של חיזבאללה.
הם הוחזרו לאפריקה במסווה של אנשי דת, כאשר המטרה  עיקרית שלהם היא לבצע פיגוע בסאפרי בטנזיה, שם מרבים לבקר תיריים ישראליים.  


Print Friendly, PDF & Email