בינתיים מבצע 'שובר גלים' של צה"ל, השב"כ ומג"ב, הצליח לעצור את גל הטרור הפלסטיני בערים הישראליות

צריך לומר מילה טובה על הצלחתו של מבצע 'שובר גלים' שהפסיק את גל הטרור הפלסטיני במרכזי הערים הישראליות בו נרצחו 19 ישראליים. אין יותר פיגועי ירי במרכזי הערים תל-אביב, חדרה, אלעד, בני ברק ובאר שבע. אין יותר פיגועי ירי בכבישי יהודה ושומרון, ואין יותר הרוגים ישראליים מפיגועים. אין זאת אומרת של יהיו יותר פיגועים כאלה, אולם בינתיים אין!
הידיעות על כוחות צה"ל, מג"ב והשב"כ היוצאים לילה לילה לפעולה בערים ובמחנות הפליטים הפלסטינים  במטרה לעצור חשודים בטרור ונתקלים באש חיה וזריקת מטעני חבלה הפכו לשגרה יומיומית. 
צריך לזכור כי המבצע שהחל ב-31 למרס נמשך כבר 9 שבועות, כאשר באמצע חודש מאי הוא הגיע לשיאו כאשר עוצמות האש הפלסטינית מול כוחותינו הפכו להיות קרבות של ממש, עד כי בצה"ל ובמג"ב שקלו להפעיל במבצע מסוקי קרב.
בתחילת חודש יוני הנושא ירד מעל הפרק, כאשר האש הפלסטינית הצטמצמה.
כמו בנושאים אחרים במבצע 'שובר גלים' צה"ל השב"כ ומג"ב אינם מוסרים פרטים או הסברים לתופעות אלה. הסיבה לירידת נפת האש הפלסטינית קשורה כנראה בהפעלת כוחות שונה ויעילה שצה"ל מפעיל ובמודיעין יעיל יותר.
בחוד החנית של פשיטות צה"ל על המרכזים הפלסטינים משתתפים כיום, מחוץ ליחידות המיוחדות כמו דובדבן וכפיר שהיא חטיבת הרגלים הגדולה ביותר בצה"ל, חיילים בני 18 אשר גויסו במחזור הגיוס האחרון וזו טבילת האש הראשונה שלהם בתנאי קרב אמיתיים.
לא כל הפשיטות של צה"ל למרכזים הפלסטינים היא ללכוד חשודים בטרור. חלק מהפשיטות מיועד לחשוף מצבורי נשק פלסטינים, ו/או סכומי כסף המיועדים לרכישת נשק וארגון חוליות טרור חדשות.
בראש המבצע עומדים מפקד פיקוד מרכז האלוף יהודה פוקס, ומפקד אוגדת יהודה ושומרון תת אלוף אבי בלוט, וראש השב"כ רונן בר.
ראש הממשלה נפתלי בנט אמר ביום שלישי 8.6, בחלק הסגור של הדיון בוועדת חוץ וביטחון, כי הנחה להעלות את מספר הפועלים שייכנסו מעזה לישראל. בנט קבע כי המכסה תעלה ל-15 אלף פועלים, לעומת 12 אלף עובדים כיום. במילים אחרות בנט סבור כי העלאת מספר הפלסטינים הנכנסים לישראל לא יחדש את גל הטרור.
כאשר גל הטרור הפלסטיני החל בסוף חודש מרס לשב"כ לא היה קצה חוט מי עומד מאחורי המבצעים. לא עברו 9 שבועות ונראה כי השב"כ הצליח להחזיר לעצמו את השליטה בשטח. זהו הישג משמעותי אשר תרם רבות להפסקת גל הטרור.    


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות