ביקורת חריפה ביותר בחוגים רחבים על מארגני ועידת הנשיאים בירושלים. 'תפקדו ומצבו של נשיא המדינה שמעון פרס בעייתים'.

תיקדבקה: ביקורת חריפה ביותר בחוגים רחבים על מארגני ועידת הנשיאים בירושלים, ובייחוד על יו"ר הוועידה ישראל מימון. 2 סיבות לכך: מצבו ותפקודו האישי של הנשיא שמעון פרס מעורר בעיות מביכות באירוח הנשיאים, ראשי הממשלות, ואנשי העסקים הבינלאומיים שהגיעו לוועידה. מלבד הנשיא ג'ורג בוש שהגיע בצהרים, (יום ד' 14.5) לישראל, דרג ראשי המדינות שהגיעו לוועידה הוא נמוך ביותר.
אנשים אחרים, ביניהם אורחים מחו"ל המכירים את פרס שנים רבות אמרו, כי אסור היה להציג את נשיא המדינה במצב שכזה.
אחד האורחים החשובים ביותר שהגיע מארצות הברית התבטא, כי מוטב לו הועידה הייתה נדחית או מבוטלת. אישים ישראליים אמרו, כי העובדה שבוועידה המתיימרת להציג את 'המחר' מציגה ישראל נשיא שמתפקד בקושי רב, וראש ממשלה הנתון בחקירות משטרתיות, מעמידה את ישראל באור שלילי ביותר.
ביקורת חריפה נמתחה גם על מארגן הוועידה, ישראל מימון, עובדי בית הנשיא הבכירים, ומשטרת ישראל. מותחי הביקורת אומרים, כי אסור היה להטיל על הנשיא פרס משימות שהוא כיום אינו יכול לעמוד בהן. כזכור, היה ישראל מימון מזכיר הממשלה בתחילת 2006, כאשר ראש הממשלה דאז אריאל שרון התמוטט. מימון היה בין אלה שטענו אז, כי הכול בסדר עם שרון, וכי הוא מתפקד בצורה מלאה.
ביקורת חריפה נמתחה גם בחוגים רחבים על משטרת ישראל ועל הפומביות שנתנה לחקירתם של 2 מהחשובים באורחי הוועידה איילי ההון היהודים האמריקנים שלדון אדלסון ודניאל אברמס. לא יתכן שלפני משטרת ישראל לא יעמוד השיקול הלאומי הישראלי אלא רק השיקול הצר של חקירת אולמרט, אמרו כמה ממשתפי הוועידה. אם המשטרה רצתה היא יכלה לנהל את החקירה בדיסקרטיות, או לפחות לחכות עד לסיום הוועידה. צורת החקירה ופרסומה תרתיע עכשיו אנשי עסקים ומשקיעים יהודיים מלבוא בתקופה הקרובה לישראל.
אירוניה נוספת בוועידה אליה שמו לב רבים היה הקטע ממגילת ישעיהו הנביא שהוצג באולמות הוועידה. המדובר בפרק מ' המתחיל במילים, נחמו נחמו עמי יאמר אלהיכם, מילים המתאימות מאוד למצב בו נתונה הנהגת המדינה ומדינת ישראל.

Print Friendly, PDF & Email