בישראל לא מזהים אצל הג'יהאד כוונה או רצון לסיים את הלחימה. 12 טילים שוגרו על ידי הג'יהאד לעבר תל-אביב. עד עתה הג'יהאד שיגר למעלה מ-400 טילים

הדבר העיקרי אותו צריך לציין, בשבת 6.8, היום השני למבצע 'עלות השחר' הוא התפקוד המדויק והמושלם של סוללות 'כיפת ברזל'. אין ספק כי ביומיים האחרונים מאז החל הג'יהאד האיסלמי לשגר טילים לעבר מטרות בישראל אפשר להבחין כי שינויים שהוכנסו במערכת יירוט הטילים שיפרו בצורה משמעתית את תפקודה.
מלבד אירוע אחד בשדרות בו נפגע בית ישירות, אף אחד ממאות הטילים שהג'יהאד שיגר לא רק שלא פגע במטרה אלא יורט. המערכת השיגה דיוק של 95 אחוז בפגיעה בטילים וירוטם.

זהו הישג בלתי רגיל שעוד ידובר עליו הרבה לאחר סיום מבצע 'עלות השחר'.
דבר שני שראוי לציון הוא שהג'יהאד חיכה יומיים עד אשר בשבת אחה"צ שיגר 12 טילים לעבר תל-אביב.
לאחר מהלך ההפתעה והפתיחה  של המבצע שצה"ל ביום שישי, שקע  בשבת המצב ברצועה לדפוס הידוע מזה שנים. צה"ל ערוך ומוכן מצד אחד לאחר שערך גיוס מילואים של 25,000 חיילים, והג'יהאד המשגר טילים לעבר מטרות בישראל רובן בעוטף עזה. בתווך בין שני המחנות ישנם מאמצים מצריים וקטרים להשיג הפוגה או שביתת נשק.   
צה"ל הודיע בשבת כי בצבא נערכים לכך שמבצע עלות השחר יימשך כשבוע והודיע כי הפעולות יתרחבו גם לאזור יהודה ושומרון, שם נעצרו  ביום ו' כ-20 פעילי הג'יהאד האסלאמי. בין העצורים, בכיר בג'יהאד האסאלמי, נג'אח חבאיבה, שריצה בעבר עונש מאסר בישראל.
מדברים אלה תוכנית הפעולה של צה"ל איננה ברורה. האם בכוונתו של צה"ל  לרסק את כוחו של ארגון הג'יהאד בגדה וברצועה ובכך לגדוע את אחת הזרועות החשובים של זרוע הטרור האיראנית, או שגם הסיבוב ישאיר את הג'יהאד כזרוע טרור פעילה כפי שהיה בסיבובים קודמים ברצועה.
בשבת אמר שר הביטחון בני גנץ כי גם הנהגת הג'יהאד בחו"ל תשלם את החשבון. במילים אחרות  הלחימה נגד הגי'האד תתרחב מעבר לרצועה.
במקביל מנהיג הג'יהאד האיסלאמי זיאד נחאלה נפגש בטהרן עם מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, והשניים דנו 'בתוקפנות הישראלית בעזה ובדרכים לחזק את ההתנגדות הפלסטינית', כך לפי דיווח בערוץ אל-עאלם האיראני בשפה הערבית. בטלוויזיה האיראנית צוטט סלאמי מאיים: 'ישראל תשלם מחיר כבד על תקיפותיה בעזה'. בסיום הפגישה אמר נחאלה כי 'נמשיך בהתנגדות לצד שאר הפלגים. אנחנו מסוגלים לתת תשובה הולמת לכל פגיעה'.
בישראל לא מזהים עד עתה אצל הג'יהאד נכונות להפסקת אש ולסיום הלחימה. במילים אחרות הלחימה בעזה תימשך ואתה ירי הטילים על מטרות בישראל.
 

Print Friendly, PDF & Email