בית החולים של חיזבאללה אל ראסול אל עזאם Al Rasool Al Aazam בביירות משמש מרכז אשפוז חשאי לאנשי צמרת איראנים שחלו בקורונה

בית החולים של חיזבאללה אל ראסול של אטסמן Al Rasool Al Aazam-הנביא הכול יכול Mighty Prophet,  הממוקם בדרום ביירות משמש מרכז אשפוז חשאי לאנשי צמרת איראנים שחלו בקורונה, כך מדווחים מקורות שונים בתוך לבנון.  בית החולים שייך ומנוהל על ידי חיזבאללה, והוא מתגאה בכך כי הטיפול הרפואי שניתן בו הוא לפי עקרונות הדת השיעית.
מדובר במבצע איראני-חיזבאללה סודי המעביר חולים אירניים בכירים שחלו במחלה באמצעות טיסות ישירות מטהרן לביירות. בבית החולים הזה מאושפזים גם כמה מבכירי חיזבאללה שנדבקו במחלה בעת שביקרו לאחרונה באיראן ובסוריה. משמרות כבדים של חיזבאללה הוצבו מסביב לבית החולים ומונעים את הגישה אליו.
גם השלטונות ושירותי הבריאות בלבנון אינם מוסרים שום פרטים על כך והטילו איפול מוחלט על המתרש בבית החולים.
הצמרת האיראנית אשר מפרסמת פרטים מעטים בלבד על החולים במחלת הקורונה מעדיפה להעביר את אנשי הצמרת האיראניים החולים במחלה בגלל שתי סיבות עיקריות:
1. הטיפול הרפואי הניתן לחולים בביירות הוא הרבה יותר מתקדם מזה שניתן לחולים בבית החולים של טהרן.
2. הדבר מאפשר לצמרת האיראנית להסתיר את ההתפשטות המהירה של המחלה בתוכה. ידיעות על מותם של אנשי צמרת מתפרסם רק לאחר מותם.
רק השבוע, ביום חמישי 5.3, נמסר על מותו של מוחמד מירמוחמדי Mohammad Mirmohammadi   מי שהיה חבר במועצת המומחים הבוחרת את מנהיגי איראן ומקורב למנהיג העליון האייטוללה עלי חמנאי. ביום שישי 6.3 נמסר על מותה של חברת הפרלמנט האיראני פאטימה רהבאר.
שום גורם בינלאומי המטפל בניסיונות ובמאמצים לעצור את מגפת הקורונה, וגם שום גורם בתוך איראן עצמה איננו יודע מה הוא היקף התפשטות המגפה במדינה זו  של 80 מיליון תושבים. גורמים שונים במערב מעריכים כי המספרים האמיתיים של אנשים שחלו ומתו במחלה ידועים בטהרן רק לקבוצה מצומצמת ביותר של מנהיגים איראניים  המקורבים למנהיג האייטוללה עלי חמנאי, והמפקדים הבכירים של משמרות המהפכה.
איראן ואיטליה הן שתי המדינות המובילות בעולם בהתפשטות הקורונה. המוקד המרכזי של המחלה באיראן היא המרכז הדתי השיעי בקום, במרכז עיראק.
Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות