בלעדי: אולטימטום אמריקני ללבנון: תפרקו מיד את מפעל מס' 2 של טילים מדויקים או שישראל תתקוף אותו. וושינגטון תומכת בהתקפה

בלעדי למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: שר החוץ האמריקני מייק פומפיו העביר, ביום ד' 4.9, שדר דחוף אל נשיא לבנון  מישאל עוואון.
בשדר האמריקני, שהועבר שלא באמצעים דיפלומטים רגילים של שגרירות ארה"ב בביירות, אלא בצורה ישירה לשר החוץ הלבנוני ג'ובראן באסיל, הידוע בקשריו ההדוקים עם מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, מתוך כוונה שתוכנו גם יגיע אליו, נאמר:  הפרסום של צה"ל ביום ג' 3.9, על מפעל הטילים המדויקים של איראן וחיזבאללה בעיירה נבי שית בבקעת הלבנון, היה רק דוגמא להיקף המידע שיש בידי המודיעין הישראלי על ייצור טילים מדויקים איראניים בלבנון.

פומפיו ממשיך ואומר בשדר, כי בידי ישראל מידע מודיעיני על מפעל מספר 2 לייצור דיוק טילים מדויקים שאיראן וחיזבאללה הקימו בלבנון, כאשר עיקר המאמץ לייצור טילים כאלה מתקיים בו, בעוד שהמפעל בבני שית נועד בין השאר לנסות ולהטעות את ישראל.
על לבנון לפרק מיד את המפעל מס' 2, אחרת ישראל תתקוף ותשמיד אותו בימים הקרובים, קובע פומפיו במסר ומסיים אותו, כי ארצות הברית תתמוך במתקפה ישראלית כזו על לבנון על כל תוצאותיה.
המקורות שלנו מציינים, כי פומפיו לא מציין בשדר את מיקומו של המפעל לייצור טילים מדויקים מס' 2.

במטרה להראות כי ארצות הברית וישראל עורכות את ההכנות הדרושות לפעולה צבאית כזו בלבנון, נפרסו ביום ד' 4.9, סוללות טילי 'פטריוט' בצפון ישראל ועובה מערך הגנת הנ"מ הישראלי.
הערכה האמריקנית והישראלית היא, כי כאשר ישראל תתקוף את מפעל מס' 2  בלבנון, חיזבאללה יגיב בירי טילים ובניסיון לשלוח מל"טי נפץ  אל מטרות בישראל.

כחלק מההכנות לקראת תקיפה כזו,  יוצא ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו , ביום ה' 5.9, לביקור בזק של כמה שעות בלונדון, שם ייפגש בנפרד עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, ועם שר ההגנה האמריקני מארק אספר.
נתניהו לוקח אתו לביקור בלונדון את מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין, ואת ראש אגף מבצעים בצה"ל האלוף אהרון חווילה, אשר יציגו לפני ראש ממשלת בריטניה ושר ההגנה האמריקני את תוכניות הפעולה הישראלית בימים הקרובים בלבנון.

גיליון מס' 861 של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW היוצא לאור ביום שישי 6.9, יכלול פרטים בלעדיים על מלחמת המודיעין החשאית המתחוללת בימים אלה בין ארצות הברית, ישראל, איראן וחיזבאללה בלבנון.
לחתימה על השבועון ( היוצא בשפה האנגלית) הקישו כאן.Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות