בלעדי: ב-23.8 נערך מפגש פסגה ראשון בביירות בין קאסם סוליימני, חוסיין סאלמאי וחסן נסראללה, ונקבעו הפעולות נגד ארה"ב וישראל

ביום חמישי בשבוע שעבר 22.8 בלילה, זמן קצר לאחר  שישראל סכלה באמצעי סיייבר  את תוכניתם של ארבעת משגרי המל"טים אנשי 'גדודי אל קודס' לשגר מהכפר הסורי ארנה Arnah שבצפון הגולן מל"ט נפץ, הופתע המודיעין הישראלי כאשר גילה לפתע למחרת בבוקר ביום שישי 23.8, כי לביירות הגיעו גם מפקד 'גדודי אל קודס' וחזיתות איראן במזרח התיכון הגנרל קאסם סוליימני  Major General Qasem Soleimani ולצידו מפקד משמרות המהפכה האיראניים הגנרל חוסיין סאלמאי Major General Hossein Salami.

בכל ההיסטוריה של שנות המעורבות הצבאית האיראנית בארצות המזרח התיכון לא זכורה אפילו פעם אחת בה שני המפקדים הצבאיים המרכזיים האלה במשמרות המהפכה האיראניים יצאו ביחד את גבולות איראן. גם לא זכור ששני מפקדים איראניים כאלה ערכו ביחד אי פעם ביקור בבירת מדינה ערבית כלשהי.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי שני המפקדים האיראנים האלה נפגשו מיד עם הגיעם לביירות עם מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה.
הפגישה בין שלושת האישים נמשכה לאורך שלוש וחצי שעות. לאחר מכן עזבו שני המפקדים האיראניים את ביירות.

מאחר והפגישה בין השלושה נערכה בשש עיניים, מבלי ששום איש אחר היו נוכח בה,  הפרטים על תוכנה הם מועטים. אולם גורמי מודיעין אמריקנים וישראליים המתמצאים במה שהתרחש  בביקור הזה של הצמרת הצבאית האיראנית בביירות אומרים, כי הייתה זו מועצת מלחמה בה השלושה דנו והחליטו על הצעדים שאיראן וחיזבאללה ינקטו בשבועות הבאים נגד מטרות אמריקניות וישראליות במזרח התיכון.

המקורות המודיעיניים והצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי כאשר הצמרת הצבאית האיראנית מטריחה את עצמה להגיע לביירות, סימן שהנושאים שעליהם היא דנה עם חסן נסראללה היו כל כך כבדי משקל, עד כי הייתה דרושה התערבותם האישית.
מבחינות רבות הפגישה הזו מזכירה בהבדל אחד, את הפגישה שנערכה לפני 12 שנה בדמשק, כאשר חסן נסראללה הגיע ב-19 ביולי 2007, לדמשק לפגוש שם את מי שהיה אז נשיא איראן אחמדינאג'אד ואת נשיא סוריה בשאר אסד, פגישה בה הוחלט על האסטרטגיה המשותפות בין איראן, סוריה וחיזבאללה נגד ישראל לאחר מלחמת 2006.  רק שהפעם צריך לשים לב להעדרה של סוריה מפגישה זו בביירות. המקורות שלנו מציינים, כי הדבר נעוץ בהתרחקותו של הנשיא באשר אסד בשבועות האחרונים מטהרן והתקרבותו יותר למוסקבה.
זה לא היה מקרה, כאשר ביום א' 1 בספטמבר בעת חילופי האש בין צה"ל לחיזבאללה, לקחה על עצמה מוסקבה, באמצעות המפקדה הרוסית בסוריה להעביר מסרים בין שני הצדדים, בניסיון למנוע הידרדרות למלחמה, התפתחות שהייתה פוגעת/משפיעה על המצב הצבאי בסוריה.
המקורות שלנו מציינים, כי פגישת פסגה צבאית זו בין איראן וחיזבאללה, מעידה כי האירועים הצבאיים שהתרחשו בעשרת הימים האחרונים בסוריה, לבנון, ישראל, הם רק תחילתה של מערכה צבאית אשר תתלך ותתגבר בשבועות הבאים.  


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות