בלעדי: האיראנים שיגרו לעבר מטרות הנפט בסעודיה טילי שיוט מדגם 'סומאר' מחוזיסטן ומלטי נפץ מדגם אבאיל 2 מאנבאר במערב עיראק

המקורותהצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית על תוצאות הבדיקות שערכו גופי המודיעין האמריקנים והסעודיים לגבי המתקפה בשבת על שני מתקני זיקוק הנפט העיקריים של סעודיה, שהם הגדולים ביותר בעולם-בית הזיקוק באבקאיק Abqaiq, ובחוראייס Khurais oil field, הנמצאים במזרח סעודיה.

מתוצאות הבדיקה עולה, כי משמרות המהפכה האיראניים שגרו בסה"כ 17 טילי שיוט מדגם 'סומר' Summer, ומל"טי נפץ מדגם אבאיל  Avail 2.

המקורות שלנו מדווחים, כי 12  טילי שיוט ומל"טים מתפוצצים פגעו פגיעה ישירה במטרות. רק חמישה טילים ומל"טים החטיאו את המטרה.

עוד מדווחים המקורות שלנו, כי כל טילי השיוט נורו לעבר ערב הסעודית מאזור חוזיסטן, שהוא אזור הנפט העיקרי של איראן בדרום המדינה, ואילו המל"טים המתפוצצים שוגרו מאזור אנבאר במערב עיראק. המל"טים שוגרו  מרצועה במדבר הסורי שהוכשרה במיוחד לשם כך על ידי מיליציית 'כוחות הגיוס העממי' ה-PMU העיראקית, הכפופה לפיקודו של הגנרל האיראני קאסם סוליימני, הנמצאת במרחק של כ-200 ק"מ מזרחית לבסיס האווירי האמריקני באזור- עין אל אסאד Ayn al-Asad.

בשנה שעברה, בדצמבר 2018, התפאר הנשיא דונלד טראמפ בעת ביקור בבסיס, כי במקום הותקנה הטכנולוגיה המתקדמת ביותר המעניקה לארצות הברית שליטה מוחלטת באזור.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי הדרגים המדיניים והצבאיים הישראליים מצויים מאז יום א' בהלם מחוסר התגובה האמריקנית והסעודית למתקפה הזו של איראן.

יתרה מזו, חוגים ישראליים מתחו ביקורת חריפה על וושינגטון וריאד, המסרבות לפרסם את המידע שברשותם על התקפת טילי השיוט והמזל"טים על מטרות הנפט בסעודיה, כדרך מלהתחמק מהצורך לפעול צבאית נגד איראן.

מקורות בישראל דחו את דבריו של נשיא איראן חסן רוחאני, מיום שני בערב 16.9 בהם אמר כי ההתקפה על מטרות הנפט הסעודיות הייתה פעולת תגמול תימנית (של ההוטים) על ההתקפות  הסעודיות על תימן. בכך ניסה רוחאני להעמיד את ההתקפות על בתי הזיקוק הסעודיים ככזו שאיננה קשורה לא לארצות הברית ולא לאיראן.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אמר, ביום ב', כי ישראל ערוכה היטב לכל התפתחות בה היא תיגרר לכל עימות אמריקני-איראני שייווצר כתוצאה מההתקפה על מתקני הנפט הסעודים.

Print Friendly, PDF & Email