בלעדי: החלה המתקפה על כוחותיו של הגנרל סוליימני בסוריה. כוחות אוויר גדולים תקפו שיירות של המיליציה העיראקית חאטא'יב חיזבאללה

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי החלה התקיפה של כוחותיו של הגנרל קאסם סוליימני בסוריה. כוחות אוויר גדולים תקפו, ביום ה' 23.8 בשעות אחה"צ, שיירות של המיליציה העיראקית חאטא'יב חיזבאללה.
ביום שני 20.8 דיווחו המקורות שלנו בלעדית, כי במרכז שיחותיו של היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'ון בולטון השבוע בירושלים, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נידונה האפשרות כי ארצות הברית וישראל יפתחו בשורה של פעולות צבאיות נגד מפקד 'גדודי אל קודס' וחזיתות איראן במזרח התיכון, ונגד הכוחות האיראניים ושל המליציות השיעיות הפרו-איראניות הנמצאות בסוריה. ( קראו את הדיווח המקורי.)
עוד מציינים המקורות שלנו, כי התקיפה של כוחות המיליציה העיראקית התרחשה באותו זמן, כאשר בז'נווה נפגשו ג'ון בולטון והיועץ לביטחון לאומי הרוסי ניקולאי פטרושב Nikolai Patrushev. נראה כי ההתקפה תוכננה ובוצעה, כמסר אמריקני לרוסים כי וושינגטון מתכוונת ברצינות לכך להביא לנסיגת הכוחות האיראניים מסוריה.
לאחר הפגישה אמר בולטון, כי דן עם עמיתו הרוסי בשאלת נסיגה הדרגתית של כוחות איראן בסוריה. בולטון לא אמר מה הייתה תגובת הרוסים.  לעומתו אמר ניקולאי פטרושב, כי שני הצדדים לא הסכימו על שום נושא בשיחותיהם.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי התקיפה האווירית על הכוח השיעי העיראקי הייתה ליד עיר הגבול הסורית אבו קמאל, ולפי המידע המצוי בידינו הותקפה שיירה או כמה שיירות של כוחות המיליציה הזו שהיו בדרכם מסוריה לעיראק.
כפי שדיווחנו ביום ד' 22.8, הגנרל קאסם סוליימני מרכז כוחות במערב עיראק באזור אנבאר.
חיל האוויר הישראלי תקף כבר ריכוזים של המיליציה העיראקית הזו לפני כשלושה חודשים, ב-18 ביוני, באזור דיר א-זור שבמזרח סוריה.  

Print Friendly, PDF & Email