בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים והפלסטיניים של תיקדבקה: ישראל העבירה בשבוע שעבר כמויות גדולות של נשק, בעיקר רובים אוטומטיים, ליד אנשי הפת"ח, כדי לחזק את כוחותיו מול כוחות החמס. הנשק הועבר לידיו של מוחמד דחלאן, אשר העביר אותו לידי אנשי גדודי אל-אקצא, שהם הכוח העיקרי העומד לרשות אבו מאזן. המקורות שלנו מוסרים כי דחלאן עומד עתה בראש חפ"ק שהוקם על ידי גדודי אל-אקצא והפועל מתוך המוקטעה ברמאללה, שתפקידו לתאם את הפעולות הצבאיות של הפת"ח בגדה וברצועה. הדרג המדיני בישראל וצה"ל מעלימים עין מכך כי החפ"ק הזה מרוכב ברובו ממבוקשים כבדים של אנשי גדודי אל אקצא אשר מעורבים בפעולות טרור נגד מטרות ישראליות, וכי הנשק הישראלי מגיע לידיהם של אנשי הטרור הפלסטיני. לדוגמא: דמות מרכזית בחפ"ק הוא ג`מאל טיראווי משכם המבוקש כבר זמן רב. בלילה נפוצו בעזה ובערי הגדה שמועות עקשניות האומרות כי גם החמס וגם הפת"ח הכינו מספר גדול של מכוניות תופת אשר תתפוצצנה בתוך ההפגנות וחבורות החמושים משני הצדדים. כתוצאה משמועות אלה התרוקנו הרחובות, בייחוד ברצועה, ממפגינים. כמו ביום ה` בעת ההתקפה על מסוף רפיח בה הפעילו אנשי החמס אר.פי.ג`י, כך במוצאי שבת השתמש החמס בחילופי האש בחאן יונס בטילי נ"ט, דבר המעיד על עוצמת האש ששני הצדדים מפעילים אחד מול השני. בשלב זה המצב הוא כדלהלן: ברצועת עזה קיימת הוראה של חלאד משעל מדמשק לא להוציא את ההמונים של החמס לרחובות, אולם להשאיר את הכוחות המזוינים בפריסה בשטח מוכנים לכל התפתחות. בגדה, בה כוחות החמס נמצאים בנחיתות, יש הוראה דומה של ראשי החמס בערים הפלסטיניות. ממול אצל הפת"ח, יש פריסה של כל כוחות גדודי אל-אקצא בשטח מול כוחות החמס.

המקורות הפלסטינים של תיקדבקה מדווחים, כי הצהרתו של אבו מאזן כי הוא קורא לבחירות מיידיות לנשיאות ולפרלמנט היא למעשה הצהרה חסרת תוכן. בחירות `מיידיות` אינן יכולות להתקיים בגלל שתי סיבות. א: וועדת הבחירות הפלסטינית איננה מתפקדת וייקח לפחות בין 4 ל-6 חודשים להפעיל אותה מחדש ולארגן בחירות. ב: החמס לא ייתן להציב קלפיות. בכל מקום שתוצב קלפי הוא יתקוף אותה.
ההערכה היא כי בצעד שנקט בנאומו בשבת 16.12, ניסה אבו מאזן, להרוויח עוד כמה שבועות בניסיון לשכנע את החמס להקים ממשלת מומחים פלסטינית במקום ממשלת האחדות הלאומית.
בשבת 16.12 דיווחנו:יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הכריז בצהרים על עריכת בחירות חדשות לנשיאות ולפרלמנט הפלסטיני. את קביעת תאריך הבחירות הוא השאיר לוועדת הבחירות. בכך קירב אבו מאזן את ההתנגשות הצבאית הצפויה בין הפת"ח לבין הפלסטינים. החמס הודיע מראש כי יראה בהכרזת בחירות, פוטש של הפת"ח לו יתנגד בכוח. זמן קצר לאחר הנאום דחה אותו החמס בתקיפות והודיע כי דבריו וצעדיו של אבו מאזן אינם חוקיים. המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי החמס והפת"ח השלימו כבר את ההכנות הצבאיות שלהם. שני הצדדים גייסו את כל הכוחות הצבאיים העומדים לרשותם. בעוד החמס מתכונן לתקוף ולכבוש ברצועת עזה את מפקדות הביטחון הכללי, הביטחון המסכל, המודיעין הכללי, ובנין הטלוויזיה הפלסטינית ולהפכה לתחנת השידור של ממשלת החמס, מתכוונים כוחות הפת"ח לתקוף ולכבוש את מחנה הפליטים בלאטה בשכם, שהוא מעוזם העיקרי של אנשי החמס בגדה המערבית. בעוד הפת"ח מתגבר ומזרים תגבורות ליעדים אותם הוא מעריך שהחמס יתקוף, מזרים החמס תגבורות ונשק רב למחנה בלאטה ולמעוזים אחרים שלו בגדה.
אבו מאזן אמר בפתח נאומו כי חטיפת גלעד שליט, עלתה לנו, לפלסטינים, ב-500 הרוגים, 4,000 פצועים, ואלפי בתים הרוסים. עדיין אנשים ממשיכים להיהרג בגלל ששליט ממשיך להיות מוחזק ברצועה. הוא דחה את האשמות החמס כי תוכננה התנקשות בחייו של הנייה. מנהיג שחוזר צריך להתקבל בפרחים ולא באנשים עם מטולי אר-פי-ג`י שהורסים את ובוזזים את המעבר.
המקורות שלנו מוסרים כי עתה מתברר כי בהתקפה ביום ה` על מעבר רפיח, ירה החמס כמויות גדולות של טילי נ"ט לעבר כוח 17. כן השתמשו החמס במקלעים כבדים. אצל הפלסטינים פחדו לדווח על המידע הזה. בישראל, החליטו הדרגים הפוליטיים והצבאיים שלא לדווח עליו בכלל.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו, כי משלחת הגנרלים מצריים הנמצאת בעזה, כולם אנשי המודיעין המצרי, ישבה במשך כל הלילה שבין יום ו` ושבת, עם אנשי החמס וניסתה לשכנע אותם שלא לנקוט בפעולות צבאיות אלה. המצרים אמרו לחמס כי במקביל הם פועלים לשנות את תוכן/או לבטל לגמרי את נאומו של יו"ר הרשות אבו מאזן. המצרים אומרים כי אבו מאזן ישנה את תוכן נאומו כך, שהחמס יוכל לתמוך בו. במילים אחרות, אבו מאזן יתקפל מפני הלחץ הצבאי של החמס. אולם המקורות הפלסטינים שלנו מוסרים כי עד עתה לא הצליחו המצרים להגיע להסכמה עם החמס על ביטול תוכניותיהם הצבאיות.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי במשא ומתן עם המצרים הגישו אנשי החמס רשימה של 7 אנשי פת"ח מרכזיים שהם דורשים להסגיר לידיהם כאחראיים להתנקשות באיסמעיל הנייה ובפציעת בנו. אם ה-7 יוסגרו, החמס, לדבריהם, יבטל את ההתקפות המיועדות ברצועת עזה. בהתפתחויות אחרות בליל שבת, אישרה מועצת השורא של החמס הפעלת כוחות לשם הוצאתו להורג של מוחמד דחלאן, האחראי לדבריהם על ההתנקשות בחייו של הנייה. בדיבורים ופרסומים פנימיים מדברים מנהיגי החמס על ההתנגשות עם פת"ח, `כקרב בין התנועה האלוהית, למפלגת השטן`.

Print Friendly, PDF & Email