בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: הפעילות הצבאית הישראלית ביום ג` 25.7, היום ה-14, הייתה מצומצמת ביותר. אפשר להגדירה יותר כהפוגה טקטית שצה"ל לקח במטרה לשקול את המהלכים הצבאיים הבאים. הצמרת הצבאית הישראלית צריכה להחליט האם להיצמד לתוכנית הצבאית המקורית ולהמשיך בהתקפות על מרכזי חיזבאללה בדרום, דוגמת ההתקפות על מראון-א-ראס ובנת ג`יבייל, או לשנות הטקטיקה לאור שינוי הטקטיקה אצל חיזבאללה. המקורות שלנו מוסרים כי הנטייה בצה"ל, היא להמשיך בהתקפה באחד משלושת הצירים העיקריים. הציר המזרחי, המרכזי, או המערבי. ביום שלישי, התקבל מידע כי חסן נסראללה, או ליתר דיוק קציני משמרות המהפכה האיראנים המפקדים על המלחמה, הורו לכוחות חיזבאללה בדרום, לפנות מיד את בסיסיהם ומפקדותיהם בכל הדרום, אותן צה"ל עמד להתקיף, ולעבור ליערות, וואדיות, חורשות, ול-40 בונקרים ומפקדות תת-קרקעות מסוות היטב, הפזורות בכל רחבי הדרום, שעד עכשיו לא רק שלא אוישו על ידי לוחמי חיזבאללה, אלא שהם אפילו לא ידעו על קיומן.

רק עכשיו מתברר, כי חיזבאללה חילק את דרום לבנון ל-176 תאי שטח או לחימה, בהם מפזורים 40 המפקדות-הבונקרים. ההוראות החדשות של פיקוד חיזבאללה אומרות כי על הכוחות לנהל ממאחזי פיקוד ובונקרים אלה מלחמת גרילה נגד כוחות צה"ל.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי ליד בונקרים אלה מצויים מאגרי נשק תת-קרקעיים גדולים, בהם נמצאים גם כמויות גדולות של משגרים וקטיושות, וכן מאגרי מזון ומים. מאחר והיקפה של המלחמה תפס את חיזבאללה בהפתעה, לא הושלמה בנייתם של כל הבונקרים. במשך יום ג` ובלילה עסקו אנשי חיזבאללה, בחיזוק הביצורים של מאחזי הפיקוד האלה, ובהנחת מוקשים אנטי טנקיים ומטעני צד בצירי התנועה העתידיים של צה"ל. צה"ל מצידו, פתח ביום ג` בערב בהפגזות עזות, כדי למנוע מאנשי חיזבאללה להגיע לבונקרים אלה, ולהפריע להם לחסום את צירי התנועה בהם כוחות צה"ל עומדים לנוע.
עוד מוסרים המקורות שלנו כי ההפצצה של מטוסי קרב-הפצצה ישראליים ביום ג` אחר הצהרים בביירות, בה נורו 20 טילים לעבר דרום ביירות, באה לפגוע במחסני נשק תת-קרקעיים גדולים נוספים של חיזבאללה, שעל קיומם לא היה ידוע עד כה. בימים האחרונים התקבל מידע מודיעיני על מיקומם המדויק של מאגרי הנשק. הפיצוצים האדירים שנגרמו כתוצאה מפגיעת הטילים, ופיצוצי המשנה שבאו לאחר מכן, הצביעו על כך שגם הפגיעה וגם המידע היו מדויקים.

Print Friendly, PDF & Email