בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: הלם, זעם, ותסכול, אצל ראשי מערכת הביטחון, צה"ל, והשב"כ, לאחר שביום ג` 30.5, נודע כי עם צאתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לתוניס, הוא מינה כמפקד כוח 17 בגדה המערבית את מחמוד דימרא המכונה `אבו עוואד`. דימרא היה מס` 5 ברשימת מבוקשי השב"כ וצה"ל בשנים 2005-2000, ואיש הקשר הסודי לתיאום פעולות טרור של יאסר ערפאת עם הפת"ח-גדודי אל אקצא. גורמי ביטחון ישראליים בכירים: הנשק שראש הממשלה אהוד אולמרט אישר להעביר לכוח 17 יהיה מעתה בידיו של מחמוד דימרא, `איש שעל ידיו יש דם של ישראלים רבים`. `זו סטירת לחי פומבית, אם לא יותר, בפניה של ממשלת ישראל ומערכת הביטחון`.

המקורות שלנו מוסרים כי עד אמצע השבוע היה מחמוד דימרא `איש צללים` במנגנוני הביטחון הפלסטינים שנשא את הדרגה של רב סרן. ביום ב` בלילה הקפיץ אבו מאזן את דימרא לדרגת בריגדיר-גנרל, כלומר לדרגת תת-אלוף.
המקורות של תיקדבקה מוסרים כי עם פרוץ האינתיפאדה בספטמבר 2000, היה מחמוד דימרא איש הטרור המרכזי של הפלסטינים ברמאללה, שתכנן והוציא לפועל את משלוח המתאבדים, פיגועי הירי, והנחת המטענים שבוצעו על ידי כוח 17 וגדודי אל-אקצא. באמצעות הקשר האישי שלו עם ערפאת הוא קיבל ממנו והעביר לחוליות את ההוראות ואת הכספים שהיו דרושים למימון פעולות הטרור. עם התגבר הלחימה באמצע 2002 ותחילת 2003, עבר דימרא להסתתר במוקטעה ברמאללה שם קבל את הגנתו של ערפאת, כשהוא ממשיך להזרים משם נשק, חומרי נפץ, וכספים לגדודי אל אקצא.
המקורות שלנו ללוחמת טרור מוסרים כי יש כאן הפרה בוטה של ההבטחה שאבו מאזן נתן אישית לאהוד אולמרט רק בשבוע שעבר כי הנשק שישראל תרשה להכניס מירדן ישמש אך ורק לצרכי הגנתו האישית ולא יועבר לידי גורמים הקשורים בטרור. איש ביטחון בכיר אמר בלילה לתיקדבקה: `החוצפה והעזה של אבו מאזן למנות את אחד מאנשי הטרור הבולטים ביותר בגדה המערבית כשומר ראשו הראשי מראה כי אנו חוזרים ל-1996 ולשנת 2000, בהן השירותים החשאיים של ארצות הברית וישראל אימנו את כוח 17 בשיטות לחימה מתקדמות וסיפקו לו נשק`. `המקומות והמטרות היחידות נגדן השתמש כוח 17 בשיטות לחימה ונשק זה היו המטרות הישראליות שהותקפו על ידי חוליות טרור משותפות של הכוח וגדודי אל-אקצא.` `פשוט קשה להאמין שלאחר 6 שנות מלחמה איש לא למד דבר מהעבר, וכוח 17 חוזר ומקבל נשק, אותו יפנה אך ורק נגד מטרות ישראליות`.

Print Friendly, PDF & Email