בלעדי ומיוחד לתיקדבקה: אובמה הודיע לנתניהו, כי ארה"ב החליטה להסיר חלקית את הסנקציות מעל איראן

המקורות של תיקדבקה בוושינגטון ובירושלים, מדווחים בפרסום מיוחד בלעדי, כי נשיא ארה''ב באראק אובמה הודיע לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, כי ארצות הברית עומדת להתחיל בימים הקרובים בהסרה הדרגתית וחלקית של הסנקציות הכלכליות מעל איראן. ההודעה האמריקנית אומרת, כי על ישראל להיערך לקראת הסרה 'של חלק לא משמעותי, אבל ניכר' של הסנקציות.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי בינתיים בשלב זה, ישראל היא המדינה היחידה אשר קבלה התראה אמריקנית כזו. כמו כן ישראל היא המדינה היחידה אשר קבלה פרטים נוספים על ההסכמות אשר כבר הושגו בין ארה''ב ואיראן, ועל היקף הוויתורים שהאיראנים מוכנים לבצע בתוכניתם הגרעינית.
שום גורם אחר המעורב במשא ומתן הישיר או העקיף עם האיראנים, כולל האירופאים ומדינות המפרץ הפרסי, ובראשן סעודיה, אינן מודעים להיקף הוויתורים ההדדיים שממשל הנשיא אובמה, ומנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי כבר הסכימו עליהם.
זו הסיבה מדוע ביום ד' הגיעו לישראל נציגים בכירים מבריטניה, צרפת, ועוד מדינות אירופאיות. הנציגים אמרו כי הם באו לדון עם ישראל על ההתפתחויות האחרונות בנושא האיראני, אולם למעשה הם באו לקבל פרטים על המתרחש.
ההודעה האמריקנית לישראל אומרת עוד, כי יש לצפות לכך, כי כאשר נציגי חמש המעצמות+גרמניה ואיראן יתכנסו ב-15 לאוקטובר בז'נווה, יניחו ארה''ב ואיראן את ההסכמות הראשונות שהושגו ביניהם על שולחן הדיונים. מקור אמריקני בכיר אמר ביום ה' 10.9 לפנות בוקר לתיקדבקה, 'כי העוגה האמריקנית-איראנית נמצאת כבר בתנור, והיא כבר חצי אפויה'.      
השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW, יוציא ביום ו' 11.10, גיליון מיוחד מס' 606, אשר יוקדש ברובו לפרטים המלאים של ההסכמים בין וושינגטון לטהרן, כיצד ואיך הם הושגו, ומי היו אנשי הקשר העיקריים במגעים אמריקנים-איראנים אלה. כמו ינתח הגיליון את המשמעויות האסטרטגיות הפוליטיות, הצבאיות, והפיננסיות של הסכמים אלה.

 

Print Friendly, PDF & Email