בלעדי: כוחות אמריקנים נחתו בסוריה. גדוד 75 של הריינג'רס יעמוד בראש הכוחות האמריקנים-כורדים שיתקפו את ראקא

בלעדי למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: החלה הפעולה הצבאית האמריקנית הראשונה בסוריה של ממשל הנשיא דונלד טראמפ. ערב פתיחתה וועידת הפסגה בין הרמטכ"לים של צבא ארצות הברית, רוסיה וטורקיה  באנטליה שבדרום טורקיה, ביום שני 6.3 בלילה נחתו בבסיס האווירי האמריקני רמילאן Rmeilan  שבצפון סוריה, ליד העיר הכורדית-סורית חסקה, אלמנטים ראשונים של גדוד מס' 75 של הריינג'רס the 75th Ranger Regiment, שהם חוד החנית של הכוחות האמריקנים אשר יתקפו את ראקא Raqqa, בירת ISIS בסוריה.
יחד עם החיילים הונחתו בבסיס טנקים קלים מסוג 'סטרייקרס'  Strikers. טנקים נוספים וציוד צבאי כבד אחר הגיעו לרמילאן מעיראק דרך כורדיסטן.
המקורות שלנו מוסרים, כי  הכוחות האמריקנים הגיעו בטיסה ישירה לסוריה מהבסיס האווירי האמריקני פורט לואיס Fort Lewis הנמצא במדינת וושינגטון, ליד העיר טאקומה Tacoma.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו, כי הנשיא טראמפ החליט, בהתייעצות עם שר ההגנה האמריקני ג'ים מאטיס, ועם היועץ לביטחון לאומי מקמסטאר H.R. McMaster, כי הצבא האמריקני ביחד עם 'הצבא הדמוקרטי הסורי' SDF, הם הכוחות היחידים שהשתתפו בפעולה לכיבוש ראקא.
ה-SDF מורכב מכ-45,000 לוחמים כורדים סוריים של המיליציה YPG, וכ-10,000 לוחמים מהשבטים הערביים של צפון סוריה, בעיקר לוחמים משבטי השמר Shammar Tribes.
ההחלטה האמריקנית לצאת לפעולה בראקא, הונחה על שולחן הדיונים מיד עם פתיחת וועידת הפסגה של שלושת הרמטכ"לים כעובדה מוגמרת. בפסגה השתתפו ראש המטות המזוינים של ארצות הברית  הגנרל  ג'וזף דאנפורד Gen. Joseph Dunford. ראש המטה הכללי הרוסי גנרל ואלירי גראסימוב Gen. Valery Gerasimov, וראש המטה הכללי הטורקי גנרל חולוסי אקאר Gen. Hulusi Akar.
פרטים מלאים מה  הביא את הנשיא טראמפ להחלטה על מעורבות צבאית אמריקנית בסוריה יתפרסמו ביום שישי 10.3, בגיליון החדש מס' 747 של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW.

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “בלעדי: כוחות אמריקנים נחתו בסוריה. גדוד 75 של הריינג'רס יעמוד בראש הכוחות האמריקנים-כורדים שיתקפו את ראקא

 • מרץ 8, 2017 @ 20:15 at 20:15
  Permalink

  לדעתי הכורדים בסוריה עושים טעות גורלי!!!!!!
  הכורדים ילחמו בראקא עם אמריקאים ומצד שני הטרוריסטים שקשורים לטורקיה התחילו לתקוף את הכפרים של מאנב'יג וגם לפעמים באפרין בגבול טורקיה, ברזני מנהיג הכורדים של צפון עיראק מקבל את הפקודות מטורקיה כי יש לו תלות כלכלי והתחיל להתגרות ולתקוף את YPG ששומרים על היזדים ועכשיו המצב הוא מתוח ביותר ויכול להיות מלחמה בין 2 מחנות של הכורדים וזה טוב לטורקים!!!!
  לדעתי בלבד עכשיו אמריקאים ישתמשו ב YPG למלחמה בראקא כי זה אינטרס שלהם ואחר כך ינטשו ויזרקו אותם כי זה מה שהם עושים תמיד לבגוד בידידים!!!

 • מרץ 9, 2017 @ 3:10 at 3:10
  Permalink

  מלחמת עולם אצלנו בחצר האחורי. אירן לבנון סוריה בצפון וחמאס בדרום מתכננים לנו הפתעה ,תקיפה משולבת.
  צריך לפקוח עיניים טוב טוב

  • מרץ 10, 2017 @ 18:28 at 18:28
   Permalink

   צודק בכל מילה, מקווה מאוד שנשארו כמה קצינים איכותיים בצה"ל שיזמו איזה תוכנית חכמה ולא צפויה לאויב

 • מרץ 9, 2017 @ 6:42 at 6:42
  Permalink

  אני מתנגד שכוחות אמריקאיים יפעלו בסוריה…
  אך ורק יועצים בלבד!

 • מרץ 9, 2017 @ 11:23 at 11:23
  Permalink

  איפה חיזבאללה בסיפור הזה?

 • מרץ 11, 2017 @ 11:44 at 11:44
  Permalink

  האמריקנים נמצאים כבר הרבה שנים בסוריה, כמו גם חיילים ישראלים, בריטים וכדומה. כולם תומכים ב"מורדים", שהם למעשה שכירי חרב מוסלמים. מולם יש קואליציה של סורים, חיזבאללה, אירן ורוסיה. כמובן שיש גם את כוחות דע"ש בדרום, שגם כן מקבלים תמיכה מסיבית מהאמריקנים ומשום מה גם מישראל. כל פעם כשבעיתונות כתוב שהאמריקנים מפציצים את דע"ש, הם למעשה מפציצים את צבא סוריה. כנ"ל לגבי ישראל.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות