בלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה: רוסיה מסיגה חלק מהכוחות המיוחדים והמטוסים שלה מסוריה

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי לעומת התגבור הנמשך של הכוחות האמריקנים בסוריה ובעיראק, מוציאה רוסיה חלק מכוחותיה מסוריה. 
בעשרת הימים האחרונים החזיר משרד ההגנה הרוסי לפחות 3 גדודים של כוחות מיוחדים רוסיים שחנו במרכז סוריה, בעיקר באזורי חומס, דרעא, ותדמור Palmyra, חזרה לבסיסיהם ברוסיה.

הכוחות המיוחדים הרוסיים פעלו בסוריה במסגרת הכוחות של המשטרה הצבאית הרוסית, בעיקר משום שחלקם היו כוחות צ'צ'נים שלפי החוקה הצ'צ'נית אסור להם להילחם מחוץ לגבולות צ'צניה.
עם יציאתם של הכוחות המיוחדים האלה את סוריה נותר בסוריה כוח קרקעי רוסי קטן ומצומצם המונה לא יותר מאשר 3,000 חייל.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי בגלל התגבור הנמשך של הכוחות הצבאיים האמריקנים בסוריה, נוצר מצב בו ארצות הברית ורוסיה מחזיקות עכשיו בסוריה מספר שווה פחות או יותר של אנשי צבא.

המקורות שלנו מדווחים עוד, כי משרד ההגנה הרוסי הורה גם על הוצאתם של  חלק ממטוסי קרב-הפצצה רוסיים, בעיקר של מטוסים מתקדמים כמו Su-24 and Su-25 attack aircraft, מבסיס המיימים  Hmeimim Air Base לבסיסיהם ברוסיה.
במקומם הביא בימים האחרונים חיל האוויר הרוסי לסוריה כמה מטוסי קרב-הפצצה מדגמים ישנים יותר.

לפי המידע המצוי בידי המקורות שלנו, הוצאת הכוחות הרוסיים בוצעה לאחר שבקרמלין ובמשרד ההגנה הרוסי קיבלו את הערכת גופי המודיעין הרוסיים בשטח האומרת כי מלבד אזור אידליב בצפון סוריה, שם שולט ארגון חאיית אל-תאחריר, הנתמך בסתר על ידי הצבא והמודיעין הטורקיים, לא צפויה בעתיד הקרוב פעילות צבאית אינטנסיבית בסוריה שתצריך את מעורבותם של כוחות אוויר או קרקע גדולים. עוד מוסרים המקורות שלנו, כי בימים האחרונים העבירה לשכתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מסרים לא ישירים שעברו באמצעות מתווכים לוושינגטון, בהם פוטין מביע את חוסר שביעות רצונו מהתגבור של הכוחות האמריקנים בסוריה. 
פוטין אומר בשדרים, כי הוא מאוכזב מצעדי התגבור האחרונים של הכוחות האמריקנים בסוריה ובעיראק, בעיקר לאחר שהוא הסכים כמחווה עבור ממשל טראמפ לדון בהוצאת כל הכוחות הזרים מסוריה, בעת שראש ממשלת ישראל ושר הביטחון שלה בנימין נתניהו נפגש אתו במוסקבה ב-27 בפברואר.   Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות