בלעדי לתיקדבקה: בידי ארה"ב מידע מודיעיני המצביע על כך שאיראן סיימה את הכנותיה לבצע פיגוע נרחב במטרת נפט סעודית מרכזית

בלעדי ומיוחד למקורות המודיעיניים והצבאיים של תיקדבקה: בידי ארצות הברית נמצא  כבר כמה ימים מידע מודיעיני המצביע על כך, כי משמרות המהפכה האיראניים סיימו את הכנותיהם לבצע פיגוע גדול ונרחב במטרת נפט סעודית מרכזית. המידע שבא ממקור מהימן ביותר מוסר כי הפיגוע במטרת הנפט הסעודית יתבצע בימים הקרובים.

זו הסיבה מדוע ביום שני 17.6 הוזמנו עוזרים של חברי קונגרס בכירים לפגישה בבית הלבן שם הם קיבלו תדרוך האומר, כי אם הפיגוע הזה יתבצע,  תגיב עליו ארצות הברית עליו באמצעים צבאיים.
לא נמסרו כל פרטים באיזה אמצעים צבאיים עומד ממשל הנשיא טראמפ להשתמש, ומה יהיו  המטרות שלהם.   כל הדיווחים האלה העלו את רמת המתיחות הצבאית שבין ארצות הברית ואיראן לשיא חדש, שנראה שהיה נרגע במקצת בימים האחרונים.
בוושינגטון נשמעו יותר ויותר דיווחים שהממשל עומד ערב פעולה צבאית נגד איראן.

מקורות בפנטגון מסרו, כי נשקלות בקשות מפיקוד מרכז האמריקני CENTCOM האחראי של מצב הביטחון במפרץ ועל חופש השיט, לשלוח תגבורות של לפחות 6,000 חיילים אמריקנים נוספים למפרץ, משחתות, צוללות, וסוללות נוספות של טילי 'פטריוט' נגד מטוסים  וטילים.

המקורות שלנו מוסרים, כי אין בידי האמריקנים מידע ספציפי היודע להצביע על מטרת הנפט הסעודית שתתוקף, אולם המידע שכבר הועבר לידי סעודיה, הביא להכרזת מצב כוננות עליונה בכל מתקני, נמלי ושדות הנפט הסעודיים בניסיון להדוף את ההתקפה כאשר תגיע.
לפי המידע הפיגוע יהיה נרחב יותר מאשר הפגיעה בשש מכליות הנפט שנפגעו במפרץ מהתקפות איראניות החל מה-12 במאי ועד עכשיו.

הגיליון הבא של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW  מס' 851 שייצא לאור ביום שישי21.6, יביא פרטים בלעדיים על תוכניות ההתקפה האיראניות ועל המידע המודיעני הנמצא בידי ארצות הברית.  
הקישו כאן לחתימה על השבועון ( היוצא בשפה האנגלית).

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות