בלעדי לתיקדבקה: דיוניים בצמרת האיראנית לקראת החלטה להגיב על המלחמה הכלכלית של ממשל טראמפ: בטרור או פיתוח גרעיני מואץ

דבריו של נשיא איראן חסן רוחאני מיום ב' 18.2, בהם אמר, כאשר דיבר על הסנקציות שממשל הנשיא טראמפ הטיל ארצו והגדיר אותם כקשים יותר מאשר מלחמה צבאית, economic war is more difficult than military war, הם הסימן החיצוני היחיד הקיים עד כה לשורה של דיוניים חשאיים קדחתניים המתנהלים בשבועיים האחרונים בצמרת המדינית והצבאית האיראנית, כיצד להגיב על הסנקציות האלה. כך מדווחים בלעדית המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.
הצמרת האיראנית התכנסה לדון בנושא הזה לאחר שקיבלה דיווחים על מצבה הקשה של הכלכלה האיראנית דיווחים שכללו אזהרות, כי התסיסה ברחוב האיראני בגלל המצב הכלכלי הקשה הולכת וגוברת.

זה לא היה מקרה שרוחאני שהגיע ביום ב' לבאנדר עבאס Bandar Abbas שעל חוף המפרץ להשתתף בטקס חנוכת בתי זיקוק חדשים בחר במקום זה לשאת את אזהרתו לגבי המצב בו נמצאת איראן.
באנדר עבאס היא גם אחד הנמלים העיקריים של איראן במפרץ, וגם מקום מושבן של כמה מהמפקדות הראשיות של משמרות המהפכה האיראניים.

ההגדרה בה השתמש חסן רוחאני בטקס מעידה, לפי המקורות שלנו, על הכיוון בו תומך הרוב בדיוניים המתנהלים בטהרן.
רוב הצמרת האיראנית נוטה עכשיו לקבל את עמדתם של המנהיג העליון של איראן האייטוללה עלי חמנאי ושל ראשי משמרות המהפכה בראשותו של מפקד המשמרות הגנרל עלי ג'פערי, כי על איראן להשיב במלחמה על המלחמה שהכריז עליה הנשיא טראמפ.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי הדיוניים שהולכים ומתקרבים בימים האחרונים לשלב ההכרעה הסופי שלהם, מתרכזים עתה בשלוש שאלות מרכזיות: באיזה תחום התגובה האיראנית תתבצע? בתחום הצבאי, או בתחום הגרעיני?  או, בשני המסלולים ביחד.
בתחום הצבאי מדובר על שורה של פיגועים מתוכננים בכוחות ומתקנים אמריקנים ברחבי המזרח התיכון- כלומר פעולות טרור.
סימן ראשון לאפשרות כזו, התרחשה כבר בשבת 2.2, כאשר נמצאו  שלושה טילים מתוצרת איראנית  שהיו מוכנים להפעלה ומכוונים נגד הבסיס האווירי האמריקני עין אל-אסד Ain Al Asad בחבל אנבאר שבצפון עיראק, קרוב לגבול סוריה-עיראק.
בתחום הגרעיני מדובר על האצה בפיתוח היכולת הגרעינית האיראנית  אשר מטרתה  להביא להגברת המתיחות הצבאית בין ארצות הברית, ישראל ואיראן.

הגיליון  הקרוב של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מס' 837 שייצא לאור ביום שישי 22.2, יכלול פרטים מלאים ובלעדיים על הדיוניים וההחלטות שהצמרת האיראנית תקבל כיצד, מתי ואיך להגיב על הסנקציות של ממשל טראמפ.  
אל תחמיצו חומר בלעדי זה שיקבע רבות מההתפתחויות הקרובות במזרח התיכון והמפרץ.
הקישו כאן לחתימה על השבועון היוצא בשפה האנגלית.Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות