בלעדי לתיקדבקה: מוחמד דחלאן אושפז לאחר שקריש דם שפגע במוחו גרם לשבץ


בית החולים האוניברסיטאי שייח' זאייד Sheikh Zayd University Hospital ברבט, בו מאושפז מוחמד דחלאן. )  
בלעדי ומיוחד לתיקדבקה: אחד מהבולטים שמנהיגי הפלסטינים, מוחמד דחלאן Mohammed Dahlan, קבל שבץ והוא מאושפז בבית חולים ברבט שבמרוקו. בית החולים בו מאושפז דחלאן  הוא בית החולים האוניברסיטאי שייח' זאייד Sheikh Zayd University Hospital. 
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים לגבי מצבו הרפואי של דחלאן, כי קריש דם פגע במוחו. 
איפול מלא על מחלתו של דחלאן הוטל על ידי המרוקאים והפלסטינים המעטים המודעים למצבו. מקורביו טוענים כי הוא מתאושש מהשבץ,  אולם המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי עדיין לא בוצעו בדחלאן הבדיקות לקבוע את מידת הנזק שנגרם למוחו, ומצבו מוגדר קשה.
מוחמד דחלאן הוא בן 55, והוא נחשב ליריבו האישי והפוליטי המר ביותר של ראש הרשות הפלסטינית מוחמד עבאס.
לאחר שעזב את רמאללה בגלל יריבותו עם אבו מאזן, עבר להתגורר באבו דאבי במפרץ הפרסי. דחאלן הפך להיות איש עסקים מצליח ועשיר, וידידם האישי של שליט איחוד הנסיכויות הערביות ה-UAE, שייח' מוחמד בין זייאד Sheikh Mohamed bin Zayed, ונשיא מצרים פאתח אל-סיסי.
מעמדו האישי אצל שני שליטים ערביים אלה הפך אותו ליועצם האישי  לנושאים פלסטינים. המקורות שלנו מציינים, כי בעוד אבו מאזן לא נתן לדחלאן דריסת רגל ברמאללה ושום עמדת השפעה בקביעת המדיניות הפלסטינית, גם שליט איחוד הנסיכויות וגם נשיא מצרים הקשיבו לדבריו שלו ולא לדבריו של אבו מאזן שבמקביל איבד אצלם כל עמדת השפעה.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות