בלעדי: מול ה-S-300 הרוסיים שולחת ארה"ב עוד מטוסי חמקן F-35 לישראל, ומציבה מטוסי חמקן בסיס אל-דפרה Al Dhafra באבו דאבי

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה:  לאחר כמה ימים של התייעצויות קדחתניות בין הדרגים המדיניים והצבאיים הגבוהים ביותר בוושינגטון לבין הדרגים המקבילים להם בירושלים, הודיע ממשל הנשיא טראמפ לראש הממשלה בנימין נתניהו, על ההחלטה שקיבל נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ  כיצד להגיב על הצבת טילי ה-S-300 הרוסיים ועל שדרוג מערכות הלוחמה האלקטרוניות הרוסיות בסוריה.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי ארצות תעביר בימים הקרובים לחיל האוויר הישראלי תגבורת של מטוסי חמקן נוספים מדגם F-35. מטוסים אלה יוצאו משירות פעיל בחיל האוויר האמריקני ויעברו מיד לישראל.
בכך נוקטת ארצות הברית צעד דומה/מקביל לזה שנקטה רוסיה, כאשר הוציאה את מערכת טילי ה-S-300 שהעבירה השבוע לסוריה מהמערך המבצעי של הגנת הנ"מ הרוסית.
המקורות שלנו מציינים, כי במקביל להודעה לישראל על אספקה מידית של מטוסי חמקן חדישים, הודיע  ממשל הנשיא טראמפ, גם ליורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלאמן MbS, וגם ליורש העצר של איחוד הנסיכויות הערביות ה-UAE, הנסיך מוחמד בין זייאד MbZ , כי ארצות הברית תעביר בימים הקרובים למפרץ טייסת של מטוסי חמקן מדגם F-35.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו, כי הממשל קיבל את הסכמתו של יורש העצר של ה-UAE, כי המטוסים האמריקנים האלה יוצבו בבסיס האוויר אל-דפרה Al Dhafra שבאבו דאבי. הבסיס, שהוא בסיס האוויר העיקרי של חיל האוויר של הנסיכויות נמצא כ-32 ק"מ דרומית לאבו דאבי.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי העברת כמו גדולה כזו של מטוסי חמקן אמריקנים מתקדמים למפרץ ולמזרח התיכון מצביעה על כך, כי חיילות האוויר האמריקניים והישראליים נערכים להתמודד עם סוללות טילי ה-S-300 הרוסיים בסוריה.
לכך כוונו דבריו של סגן שר החוץ הרוסי סרגי ורשינין Russian Deputy Foreign Minister Sergei Vershinin שאמר, ביום ה' 4.10, כי רוסיה מקווה שישראל תפעיל שיקול דעת נכון  Tel Aviv will exercise good judgment באזור, למרות ההצהרות שלה כי היא איננה יכולה להפסיק את פעולותיה ( הצבאיות ) בסוריה, בשעה שרוסיה מספקת את טילי ה-S-300 לסוריה.
דבריו של סגן החוץ הרוסי ורשינין, מהווים אזהרה רוסית לישראל שלא לתקוף בסוריה את סוללות ה-S-300, הרוסיות.

Print Friendly, PDF & Email