בלעדי: מטוסים אמריקנים משתתפים במלחמה בסוריה ליד חאלב

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מוסרים בידיעה בלעדית, כי ביום ג' 17.5, הרחיבה ארצות הברית את מעורבותה במלחמה בסוריה, ובפעם הראשונה בשש שנות המלחמה, הפציצו מטוסי קרב-הפצצה אמריקנים מדגם F-16 כוחות של מורדים סוריים  הנלחמים בכוחות האיראניים, הסורים וחיזבאללה ליד חלאב.
המקורות שלנו מוסרים, כי הופצצו בעיקר כוחות, עמדות, וקווי תחבורה, של ארגוני מורדים מוסלמיים רדיקאלים, כמו ISIS וחזית ג'בהת אל-נוסרה Al-Nusra. ארגוני מורדים אלה מאיימים גם על ארגוני מורדים סוריים המתונים יותר הפועלים באזור.
אין ספק כי כשם שהפצצות הרוסיות בסוריה עוזרות לנשיא באשר אסד, כך גם ההפצצות האמריקניות.
המטוסים האמריקנים המריאו מבסיס אינצ'ירליק İncirlik Air Base שבדרום טורקיה וחדרו לתוך סוריה דרך מחוז אידליב Idlib שבצפון סוריה.
המקורות שלנו מוסרים, כי התקפות חיל האוויר האמריקני בצפון סוריה מתואמות עם מפקדת חיל האוויר הרוסי בסוריה הנמצאת בבסיס שליד לטקיה The Russian airbase Hmeymim in Latakia, ובאמצעות קצינים אמריקנים ורוסיים הפועלים מרבת עמון בירת ירדן.
אין ספק כי המדובר בצעד דרמטי של ממשל אובמה שעד כה התנגד לכל פעולה אווירית אמריקנית בתוך סוריה שתטה את כף המלחמה לטובת אחד הצדדים.
עתה פועלים במלחמה בסוריה לא פחות מ-10 חיילות אוויר: האמריקנים, הרוסים, חיל האוויר הישראלי, הבריטים, הצרפתים, חיילות האוויר של בלגיה ושל גרמניה, חיל האוויר הסורי, וחיילות האוויר הטורקיים ושל ירדן.
לקראת הפעלתו של חיל האוויר האמריקני במלחמה בסוריה תגבר הפנטגון בשבוע שעבר את הכוחות המיוחדים האמריקנים בבסיס האווירי האמריקני היחיד הקיים בצפון סוריה-רימילאן  Remalan. הבסיס האמריקני נמצא ליד העיר הסורית-כורדית חאסקה Hassakeh.
הנשיא אובמה הודיע, כי לבסיס נשלחו עוד 250 חיילים אמריקנים, נוסף על ה-50 שהיו בו. אולם המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדוחים, כי מספר החיילים האמריקנים בבסיס הוא הרבה יותר גדול ממספר זה, וכי לרשותם עומדים מסוקי תקיפה ותובלה היכולים  להנחיתם תוך זמן קצר בכל אחת מחזיתות המלחמה בסוריה.
תקיפות חיל האוויר האמריקני בחזיתות חלאב-אידליב בסוריה תמשכנה בימים הקרובים.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות