מספירת למעלה מ-90 אחוז מהקולות, כחול לבן 32 מושבים לעומת 31 לליכוד. גוש הימין 55, גוש המרכז-שמאל 56

מספירת כ-90 אחוז מקולות הבוחרים בשעה 15:00 אחה"צ, ביום ד' 18.9, עולה כי  הליכוד קיבל 25.3 אחוז, כחול לבן 25.6 אחוז. בחלוקת המושבים בכנסת כחול לבן מוביל ויש לו 32 מושבים, לעומת 31 מושבים שהליכוד קיבל.
אין הכרעה ברורה  בין בנימין נתניהו העומד בראשות גוש הימין, ובני גנץ העומד בראש מחנה המרכז שמאל. לפי התחזיות לגוש המרכז-שמאל יש 55 תומכים, הכולל את נציגי הרשימה הערבית המשותפת אשר זכתה בכ-13 עד 15 מושבים, ואילו לגוש הימין יש 56 תומכים.
לפי התוצאות האלה נראה כי לליכוד ולכחול לבן לא תהייה ברירה אחרת אלה להיכנס לשיחות על הקמת ממשלת אחדות לאומית.
במילים אחרות, לא יכולה לקום ממשלה בלי השתתפות בנימין נתניהו. לעומת זאת נתניהו יצטרך להשלים על רוטציה בתפקיד ראש הממשלה.
ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו שהופיע ביום ד' לפנות בוקר, קרא להקמת 'ממשלה ציונית' ואמר, כי לא יכולה לקום בישראל ממשלה אנטי ציונית הנשענת על קולות הערבים שאינם מכירים במדינה ותומכים באויביה.
מנהיג כחול לבן בני גנץ אמר בהופעתו כי הוא ישאף להקים ממשלה שתבטא את רצון העם. הוא לא הזכיר בנאומו את הבטחתו להקים ממשלה חילונית.

עם התפרסם תוצאות מדגמי הבחירות ביום ג' בלילה דיווחנו :
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי מתוצאות ראשונות של קלפיות המדגמים, בבחירות הכלליות שנערכו ביום ג' 17 בספטמבר, ומניתוח שיעורי ההצבעה עד כה באזורים השונים עולה, כי ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, ומנהיג 'הליכוד', לא הצליח להשיג רוב של 61 חברי כנסת שיתמכו בהקמת ממשלה בראשותו.

תוצאות המדגמים מראות שוויון, או כמעט שוויון, בין 'הליכוד' ו'כחול לבן'.
שתי המפלגות קיבלו לפי המדגמים בין 32 ל-34 מושבים בכנסת. 'הרשימה המשותפת' קיבלה 11 מקומות, 'ישראל ביתנו' מפלגתו של אביגדור ליברמן קיבלה 8 מושבים, כך גם קיבלו ש"ס 'יהדות התורה', ומפלגת 'ימינה'.  'המחנה הדמוקרטי' ומפלגת 'העבודה', קיבלו כל אחד 5 מושבים. כאמור מדובר בתוצאות ראשוניות חלקיות בלבד.
לפי התוצאות האלה, אין לשום גוש, לא לגוש הימין בראשותו של בנימין נתניהו, ולא לגוש המרכז-שמאל, בראשות בני גנץ יכולת להרכיב ממשלה.
תוצאות אמת של הבחירות יתחילו להתפרסם רק ביום ד' לפנות בוקר, 18 לספטמבר בשעה 4 לפנות בוקר.  

Print Friendly, PDF & Email