בלעדי: נתניהו במסר לחמאס באמצעות מצרים: צה"ל ערוך לפתוח במלחמה כללית בעזה, גם אם יהיה צורך לדחות את הבחירות הכלליות

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו העביר, ביום א' 8.9, באמצעות משלחת המודיעין המצרי שנכנסה היום לרצועת עזה ונפגשה עם צמרת החמאס בראשותו של מנהיג הארגון יחיא סינוואר, מסר ובו איום לפתוח במלחמה כללית נגד ארגוני הטרור הפלסטינים ברצועת עזה.

המקורות שלנו מדווחים, כי במסר נאמר, כי אם החמאס ימשיך לעלות בהדרגה את סף ההתקפות והאיומים הצבאיים נגד ישראל, ישראל כבר קבלה החלטה לצאת למלחמה כללית נגד ארגוני הטרור הפלסטינים ברצועה.
במסר נאמר עוד, כי זו היא התראה אחרונה לחמאס, וכי על הארגון לממש את כל הבטחותיו לרסן את אנשיו שלו ואנשים מארגוני טרור אחרים, שהחמס הבטיח לרסן אותם.

אם החמאס לא יקיים את הבטחותיו, וההתקפות על מטרות בישראל יימשכו, ממשיך ואומר המסר, הרי שכבר ניתנו הפקודות המתאימות לצה"ל להיות מוכן לפתוח במערכה צבאית כוללת נגד החמאס וארגוני טרור פלסטינים אחרים הפועלים ברצועה
עוד נאמר במסר, כי ברגע שהפעולה הצבאית הישראלית תחל, אי אפשר יהיה יותר לעצרה, עד אשר צה"ל ישיג את המטרות הצבאיות שנקבעו לו.

המקורות של תיקדבקה מדווחים עוד, כי בסיום המסר, מדגיש נתניהו, כי החמאס ומנהיגיו טועים טעות קשה, באם הם סבורים כי הבחירות הכלליות המתקרבות בישראל ואשר תערכנה ב-17 לספטמבר, מהווים שיקול לדחות פעולה צבאית כזו.
נתניהו מציין במסר בהקשר לבחירות הכלליות, כי באם ישראל וצה"ל ייכנסו למלחמה כוללת בעזה, הוא יפעל ביחד עם מפלגות אחרות לדחיית הבחירות הכלליות לתאריך מאוחר יותר.
המקורות שלנו מציינים, כי זו פעם ראשונה שראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו מעלה את האפשרות כי הבחירות הכלליות יידחו עקב מצב המלחמה בה ישראל, כולל העורף הישראלי, יהיו נתונים.
בכך מאותת נתניהו לראשי החמאס, כי אם הם וגורמים אחרים באזור, כמו איראן וחיזבאללה, מעריכים, כי מלחמה בחזית הדרומית, או החזית הצפונית, יביאו למפלתו בבחירות הכלליות, הרי הוא יפעל לדחיית הבחירות.
נתניהו מתכוון להחלטה שקיבלו מפקד חזיתות איראן וגדודי אל קודס במזרח התיכון הגנרל קאסם סוליימני, מפקד משמרות המהפכה האיראניים הגנרל חוסיין סאלמאי, ומנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, במועצת המלחמה החשאית שהם קיימו, ביום שישי 23.8, בביירות, לנסות ולהביא למפלתו שלו ושל 'הליכוד' בקלפי כאשר הבחירות הכלליות תערכנה בזמן של מתיחות צבאית.     

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות