בלעדי: קאסם סוליימני אדריכל ההתקפה על סעודיה בבגדאד. דן עם ראשי השיעים באפשרויות הפעולה נגד הכוחות האמריקניים וישראל

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: הגנרל האיראני קאסם סוליימני מי שהכין ופיקד את מתקפת טילי השיוט ומל"טי הנפץ על שדות הנפט הסעודים, בשבת 14.9, נמצא ביחד עם אנשי המטה המבצעי שלו בבגדאד. המקורות שלנו מוסרים, כי סוליימני הגיע לבירה עיראקית לפני יומיים, ביום ב' בלילה 16.9.

עוד מוסרים המקורות שלנו, כי סוליימני נפגש עד עתה עם ארבעה מראשי השיעיים והמיליציות הצבאיות שלהן בעיראק.
סוליימני נפגש עם מי שהיה ראש ממשלת עיראק נורי אל-מליקי Nuri al-Maliki , והנחשב היום כאחד המנהיגים השיעים רבי ההשפעה בדרום עיראק. אל מליקי הזהיר את ישראל בסוף חודש אוגוסט, כי אם לא תפסיק את התקפותיה על בסיסים של המליציות השיעיות היא תספוג 'תגובה קשה' a strong response.
סוליימני נפגש גם עם האהדי אל-אמרי Hadi al-Amiri שהוא מפקד כוחות 'חטיבת באדר', עם פאלח אל פאייאד   Falah al-Fayyad, שהוא המפקד העליון של 'כוחות הגיוס העממי' The Popular Mobilization Units-PMU, ועם סגנו לנושאים מבצעיים אבו מהדי אל מוהנדיס  Abu Mahdi al-Muhandis.

המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי במרכז הדיוניים עמדו שני נושאים:
1. מה תהייה התגובה הצבאית של מליציות עיראקיות אלה, באם ארצות הברית וסעודיה תתקופנה מטרות בתוך איראן בתגובה להתקפה האיראנית על שדות הנפט בסעודיה.
2. איזה תגובה צבאית המליציות השיעיות העיראקיות מכינות נגד ישראל, בתגובה על ההתקפות הישראליות בטילים ובמטוסים על בסיסיהן בעיראק ובסוריה, ובמטרה לעוצרן.
בעת מסירת הידיעה, הגנרל סוליימני עדיין נמצא בבגדאד.
המקורות שלנו מציינים, כי הדיוניים האלה בבגדאד מתקיימים במקביל לדיוניים שמקיים שר החוץ האמריקני מייק פומפיו, ביום ד' בג'דה, עם צמרת בית המלוכה הסעודי כיצד להגיב על ההתקפות האיראניות על  שדות הנפט הסעודיים.   Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות