בלעדי: קרע בין סוריה ואיראן. טהרן דורשת הסברים מאסד על מגעים חשאיים שהוא מנהל עם אויביה של איראן

בלעדי ומיוחד למקורות המודיעיניים של תיקדבקה: ההנהגה האיראנית שלחה ביום שני 15.7, במטוס מיוחד שהגיע מטהרן לדמשק, דיפלומט נמוך דרג, חוסיין אמיר עבד-אלהיאן  Hossein Amir Abd-Allahiyan, הנושא את התואר 'עוזרו של יו"ר הפרלמנט לנושאים בינלאומיים' assistant speaker for international affairs of Iran's Shura Council, כדי להיפגש עם נשיא סוריה בשאר אסד.
בפגישה, כך נמסר על ידי מקורות איראניים וסוריים,  'הדגיש הנשיא אסד את מחויבותו להמשיך ולתמוך באיראן מול האיומים של ארצות הברית',underlined his country's support to Iran against the U.S. threats.

המקורות האיראניים והסוריים מסרו, כי ' אסד חידש (את ההתחייבות) לעמדה כזאת במשך הפגישה. Assad renewed such stance of his government during his meeting. 
השניים גם שוחחו על התוכנית הגרעינית האיראנית ועל 'האמצעים הננקטים על ידי הצמרת האיראנית להגן על האינטרסים של העם האיראני', the steps undertaken by the Iranian leadership to protect the interests of the Iranian people.

המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים לפחות שלוש  נקודות עיקריות העולות מהנוסח המוזר הזה אותו הכתיבו האיראנים.
1. זו תופעה יוצאת דופן שההנהגה האיראנית שולחת לדמשק שליח מיוחד, שהוא פקיד איראני נמוך דרג, לנשיא סוריה בשאר אסד, והוא מתקבל מיד על ידי נשיא סוריה. לפי התפתחות זו חל קרע פתאומי בין ההנהגה בטהרן ונשיא סוריה בשאר אסד.
2. האיראנים דרשו וקיבלו מאסד התחייבות להמשיך ולפעול נגד ארצות הברית, ולא נגד שום גורם אחר במזרח התיכון.
מדוע טהרן הייתה זקוקה לאישור מחודש כזה מצידו של אסד, ומהו המידע שישנו בידי ההנהגה האיראנית שהראה, כי  השתנתה עמדתו של בשאר אסד  ביחסו לממשל הנשיא דונלד טראמפ בוושינגטון?
3. ממתי פקיד איראני בדרגה נמוכה דן עם נשיא סוריה בנושא התוכנית הגרעינית האיראנית, ובאמצעים שההנהגה האיראנית נוקטת כדי להגן על איראן מפני התקפות?  

בגיליון מס' 855 של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW שייצא לאור ביום שישי 19 ביולי, יביאו המקורות המודיעיניים שלנו מידע בלעדי על המידע המודיעיני שהגיע בימים האחרונים לידי ההנהגה האיראנית ולפיה נשיא סוריה אסד החל לנהל מו"מ חשאי עם אויביה העיקריים של איראן מאחורי גבה של טהרן.  
אל תחמיצו את המידע הדרמטי על ההתפתחות האחרונה הזו במזרח התיכון.
הקישו כאן לחתימה על השבועון (היוצא בשפה האנגלית).     Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות