בלעדי: תדהמה בוושינגטון וירושלים: רוסיה תאייש את סוללות S-300 בסוריה בצוותי תפעול איראניים. רוסיה סיפקה לסוריה 300 טילי S-300

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי רוסיה תאייש את סוללות טילי ה-S-300 שהיא מציבה בסוריה בצוותים איראניים המפעילים את טילי ה-S-300 הרוסיים המוצבים באיראן. המידע המודיעיני הזה גרם לזעזוע ולתדהמה בוושינגטון וירושלים ובצמרות של צבא ארצות הברית וצה"ל.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי העברתם של צוותי התפעול טילי הנ"מ מאיראן לסוריה כבר החלה.
עכשיו התבררה סופית הסיבה מדוע רוסיה שולחת לסוריה בדיוק את אותו סוג של טילי S-300, אותם היא סיפקה לאיראן. מדובר בדגם S-300PMU-2 שסופק לאיראנים כבר לפני שנתיים ב-2016.  טילים רוסיים אלה פרוסים היום סביב מתקני הגרעין האיראניים ומגנים עליהם.
מומחים צבאיים אמריקנים וישראליים שלא ידעו על התוכנית הרוסית לאייש את סוללות הטילים בצוותים איראניים, אמרו בימים האחרונים, כי מוסקבה שלחה בכוונה תחילה דגמים מיושנים של טילי S-300 לסוריה.
אולם עתה מתברר, כי בצעד זה רוסיה תמנע מלהציב צוותים רוסיים  בסוללות טילי ה-S-300 שהיא מציבה בימים אלה סוריה, ובמקומם היא תחשוף את הצוותים האיראניים אשר ייפגעו בהתפתחות בה מטוסי אמריקנים או ישראליים יתקפו מטרות אלה.
המקורות שלנו מדווחים, כי ברור שטהרן מייחסת חשיבות מרובה לצעד הזה זה של מוסקבה, מאחר והוא נותן לגיטימציה רוסית לנוכחות הצבאית האיראנית בסוריה.   
בעוד שמצד אחד עובדה זו תקל על ישראל לתקוף את סוללות טילי ה-S-300 בסוריה ביודעה כי היא למעשה תוקפת מטרות איראניות-סוריות, הרי שאותו זמן היא מגבירה ומעמיקה את האחיזה האסטרטגית-הצבאית האיראנית בסוריה, זאת למרות דברי מנהיגי ישראל כי הם לא יאפשרו נוכחות כזו.
כל הצעדים הרוסיים  האלה ננקטים עוד לפני פגישתם של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וראש הממשלה בנימין נתניהו, עליה הם סיכמו בשיחתם הטלפונית ביום א' 7.10.
עדיין לא נקבע מועד לפגישה זו.
במילים אחרות, בעוד שכלפי חוץ הרוסים והישראלים מנהלים מערכת חיוכים מאולצת זו מול זו, מתחת לפני השטח המתיחות הצבאית והמדינית בין מוסקבה וירושלים מתעצמת.
זמן קצר לאחר שהמקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה פרסמו את המידע הזה, מסרו מקורות צבאיים במוסקבה, ביום ב' בלילה, כי  רוסיה סיפקה לסוריה שלושה גדודים של טילי S-300,  שלכל אחד מהם שמונה משגרים-כלומר 24 משגרים ביחד. כל גדוד קיבל 100 טילים, כלומר רוסיה סיפקה לסוריה 300 טילי S-300.  המקורות הוסיפו ואמרו עוד, כי מערכות הטילים עברו שיפוץ מסיבי במפעלי התעשייה הצבאית הרוסית.
בכך אישרו המקורות הרוסיים את הדיווחים של המקורות הצבאיים של תיקדבקה שמסרו, כי הטילים שסופקו לסוריה, ואשר אנשי צוותים איראניים יאיישו אותם, הם טילים מהדגם המיושן של S-300.
הגיליון של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מס' 820, שייצא לאור ביום שישי 12.10, יסקור וינתח את ההתפתחויות הצבאיות בין ארצות הברית, רוסיה, איראן וישראל בסוריה, ואת המשמעות האסטרטגית המדינית-צבאית שלהן.
הקישו כאן לחתימה על השבועון (היוצא בשפה האנגלית.)

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות