במטרה לפגוע בדיונים שבין ביידן ובנט על עזה מסלים החמאס את המצב לאורך גדר המערכת. חייל מג"ב פצוע קשה מאוד. חיל האוויר תקף מטרות של החמאס

עוד לא עברו יומיים מאז שהכסף הקטארי נכנס לרצועת עזה, והחמאס והג'יהאד האיסלמי  העלו במוצאי שבת 21.8 בבת אחת בכמה שלבים  את רף ההתנגשויות עם כוחות צה"ל לאורך גדר המערכת.
זו לא הייתה העלאה סתמית של הפגנה.
זו הייתה התקפה מתוכננת ומאורגנת של אלפי פלסטינים אלימים, אשר השתמשו בירי, הטלת מטענים, יידוי בקבוקי תבערה, במטרה ברורה לפגוע בחיילי צה"ל ולוחמי מג"ב שניצבו מאחורי הצד השני של גדר המערכת.
העזה הפלסטינית הגיע לשיאה, כאשר מפגינים פלסטינים תקפו חיילים ואנשי משמר הגבול הישראלים וניסו לשדוד את נשקם.
הם עשו זאת בהפעלת שיטה חדשה של התקפה כאשר הם מנסים לקשור את קני כלי הנשק של הלוחמים הישראליים שבצבצו מחרכי הירי שבחומת המגן וכאשר הצליחו לבצע זאת משכו את הנשק הישראלי אליהם.
במקרה אחד הצליח פלסטיני נושא נשק להחדיר קנה של אקדח לתוך חרך ירי שבחומת המגן ופתח באש. מהירי נפצע קשה מאוד לוחם מג"ב בראשו, והוא הוטס במסוק לבית החולים סורוקה, שם הרופאים נלחמים על חייו.
אחר חצות פורסם כי הלוחם הוא סמ"ר בראל חדריה שמואלי, בן 21 מבאר יעקב, המשרת ביחידת המסתערבים של מג"ב דרום.
צה"ל הגיב, ביום א' לפנות בוקר 22.8, בתקיפה של מטוסי קרב מטרות של חמאס ברצועה.
הצבא פרסם הודעה שאמרה:  הותקפו ארבעה אתרים לאחסון וייצור אמצעי לחימה של חמאס. 'התקיפה הנרחבת בוצעה בתגובה להפרות הסדר שהתקיימו בצפון רצועת עזה, במהלכן בוצע ירי משטח הרצועה, ממנו נפצע לוחם מג"ב'.
אין ספק כי המתקפה המאורגנת הזו של החמאס  הפתיעה את הצמרת המדינית והביטחונית הישראלית, אשר הייתה סבורה עד מוצאי שבת, כי הצליחה לנטרל את החמאס והג'יהאד האיסלמי, בעזרתה של מצרים.
רק ביום ד' 18.8, נפגש ראש הממשלה, נפתלי בנט עם שר המודיעין של מצרים, עבאס כאמל, בלשכתו בירושלים. השניים דנו בתיווך המצרי בין ישראל לבין רצועת עזה, ובעמדות שראש הממשלה נפתלי בנט יציג בנושא רצועת עזה לפני נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, בעת פגישתם בבית הלבן ביום חמישי השבוע 27.8.
שר המודיעין מסר לבנט כי נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, מזמין אותו לביקור רשמי במצרים בקרוב.
אפשר וצריך להניח, כי אם נשיא מצרים  היה יודע את העומד להתרחש ברצועה, הוא לא היה מעביר הזמנה כזו.
במילים אחרות, בעוד ההנהגות בישראל ובמצרים עוסקות בתיאום עמדות  שיוצגו לנשיא ביידן, החמאס והג'יהאד היו עסוקים בהכנות כיצד למנוע דיון כזה בוושינגטון-בלעדיהם.
כל ההתפתחויות האלה  מצביעות על כך, כי הימים הקרובים לא יהיו שקטים.
הפצצה של חיל אוויר לא תרתיע את החמאס והג'יהאד לבצע את תוכניותיהם להפריע לפגישת ביידן-בנט.   

Print Friendly, PDF & Email