במסגרת התרגיל זולפאקאר-חרב האימאם עלי תרגל צבא איראן התקפת מל"טים מתאבדים מדגם אבאביל 5 על נמל ובסיס חיל הים באילת

 במסגרת התרגיל צבאי הגדול ששם הקוד שלו זולפאקאר Zolfaqar-חרב האימאם עלי-1401 שנפתח ביום חמישי 30.12, תרגל צבא איראן התקפה של מל"טים מתאבדים מדגם אבאביל 5 Ababil על בסיס חיל הים הישראלי באילת.
לצורך התרגיל בנו האיראנים נמל דמה של בסיס חיל הים ישראלי ודגם דמה של ספינת טילים ישראלית מדגם סער Sa’ar 6-class corvette 

המל"ט המתאבד האיראני מדגם אבאביל 5 Ababil היא הגרסה החדשה של מל"טים מתאבדים איראניים והוא נכנס לשימוש מבצעי רק לפני 7 חדשים במאי 2022. המל"ט שפרטים מעטים על ביצועיו ידועים מסוגל לשאת 6 טילים קטנים, והטווח שלו הוא 480 ק"מ.
בסרטי וידאו שפורסמו על יד סוכנות הידיעות של הרפובליקה המוסלמית Islamic Republic News Agency, נראה המל"ט  ממריא מסיפונה של אניית הנחיתה האיראנית לאבאן IRIS Lavan פוגע בבסיס הדמה בספינת הטילים הישראליים העולים באש. ( בתמונה בראש הכתבה )
זו לא  פעם ראשונה שהאיראנים מקימים  דגמי דמה ישראליים לשימוש בתרגילי הצבאיים שלהם. בחודש דצמבר האחרון בנו האיראניים דגם דמה של הכור הגרעיני בדימונה ותרגלו את תקיפתו.
הרמטכ"ל האיראני מייג'ור-גנרל עבדולרחים מוסאווי Maj Gen Abdolrahim Mousavi אמר, ביום א' 1.1, כי בתרגיל הצבאי משתתפת שתי שייטות army's two naval squadrons וכי הכוחות מתרגלים שיטות לחימה חדשות.Print Friendly, PDF & Email