במפגן כוח ללא תקדים לאחר ההתקפה במל"טים על פארצ'ין, המיוחסת לישראל, חשפה איראן בסיס סודי של 100 מל"טים בלב הרי הזגרוס

במפגן כוח ללא תקדים לאחר ההתקפה במל"טים על פארצ'ין חשפה, בשבת 28.5, איראן בסיס סודי תת-קרקעי של 100 מל"טים  בלב הרי הזגרוס.
התקיפה בפארצ'ין המיוחסת על ידי מקורות אמריקנים לישראל, התרחשה ביום ד' 25.5, בוצעה על ידי רחפנים נושאי חומרי נפץ  ששוגרו מתוך איראן, ופגעו במפעל לייצור מל"טים.
לפי מקורות אמריקנים זו הייתה הפעולה השנייה שבוצעה תוך כמה ימים על ידי ישראל בתוך איראן, לאחר שב-23.5 התנקשו חמושים בלב טהרן באיש משמרות המהפכה האיראניים קולונל חסן סעייד קודאי Col. Hassan Sayyad Khodaei.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי חשיפת בסיס המל"טים הסודי היא איום איראני  ברור מול ישראל ואיום לתקוף מטרות ישראליות במל"טים בתגובה על פעולות ישראל בתוך איראן.
מספר עיתונאים איראניים שנבחרו בקפדנות על ידי משמרות המהפכה הוטסו בשבת במשך 45 דקות, כאשר עיניהם מכוסות, מקרמאנשה  Kermanshah שבמערב איראן אל הבסיס התת-קרקעי.
רק בהיכנסם לבסיס הורד הכיסוי מעיניהם, והם פגשו ברמטכ"ל האיראני מייג'ור-גנרל עבדולרחים מוסאווי  Major General Abdolrahim Mousavi שאמר להם, 'כי אין ספק שכוח המל"טים של הכוחות המזויינים האיראניים הוא החזק ביותר באזור', No doubt the drones of Islamic Republic of Iran's armed forces are the region's most powerful.
ברמז ברור לפגיעה ברחפנים במפעל לייצור מל"טים בפארצ'ין אמר הרמטכ"ל האיראני 'כי היכולת שלנו לשדרג/לפתח מל"טים אינה ניתנת לעצירה',  Our capability to upgrade drones is unstoppable.
העיתונאים האיראניים הורשו לראות שורות של מל"טים איראניים ונאמר להם כי הם מצויים במתקן תת-קרקעי שעומקו הוא כמה מאות מטרים. רוב המל"טים היו מצוידים בטילים איראניים מדגם  Qaem-9 missiles שהם טילי אוויר-קרקע, המקבילים לטילי 'הליפייר'  Hellfire האמריקנים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי בישראל נערכים כבר כמה זמן להתקפה של מל"טים איראניים שתמנה כמה עשרות מל"טים. בישראל ברור, כי איראן לא תעבור בשתיקה על ההתקפות הנערכות מתוך השטח האיראני.


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות