במפרץ החלו מגעים ראשונים חשאיים בין קצינים אמריקנים וסוריים לתיאום הפעולה הצבאית האמריקנית בסוריה נגד ISIS

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה  מדווחים בלעדית, כי זמן קצר לפני נאומו של הנשיא אובמה בו הוא יפרט, ביום ה' 11.9 לפנות בוקר, שעון המזרח התיכון,  את הצעדים הצבאיים שהוא עומד לנקוט נגד אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS, גם בעיראק וגם בסוריה, החלו כבר מגעים אמריקניים-סוריים חשאיים בנושא.
קצינים אמריקנים וסוריים, נציגיו של נשיא סוריה בשאר אסד, נפגשו בימים האחרונים כמה פעמים בחשאי, באחת מבירות המפרץ הפרסי, כנראה במוסקט בירת עומן, כדי לדון בתיאומים הצבאיים בין וושינגטון ודמשק. אפשר וצריך להניח, כי טהרן הייתה בסוד הסדרת המפגשים האלה.
זה הוא המפגש הראשון בין אנשי צבא אמריקנים וסוריים בשלוש שנים האחרונות, מאז פרצה מלחמת האזרחים בסוריה לפני 4 שנים בתחילת 2011.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מבחינה צבאית, נחשבת הפעולה הצבאית האמריקנית נגד אל קעידה בסוריה להרבה יותר מסובכת מאשר פעולה דומה בעיראק, וזאת למרות שבסוריה יש ל-ISIS, בסיסים בערים סוריות בצפון המדינה ובמזרחה שקל להפציצם.
אולם ההנחה המודיעינית היא, כי מפקד ISIS, אבו באקר אל בגדאדי שנחשב כטקטיקן צבאי מעולה, לא ישאיר כוחות אלה בבסיסים עד אשר ההתקפה האמריקנית תפתח, וכבר בשעות ובימים הקרובים יוציא את כוחותיו משם ויעביר אותם למקומות מחבוא, בעיקר להרי צפון סוריה, למדבר הסורי המפריד בין סוריה ועיראק,  ולעמק נהר הפרת, שם ישנה משני צדי הנהר צמחיה עבותה ביותר, המאפשרת לנהל מתוכה מלחמת גרילה ממושכת.
עוד מציינים המקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי גם בגדאדי והמתכננים הצבאיים שלו יודעים, מה שהמתכננים הצבאיים האמריקנים בוושינגטון יודעים והוא, כי על הכוחות האמריקנים, ועל כוחות הקואליציה ששר החוץ האמריקני ג'ון קארי מנסה להקים ביום ד' וביום ה' בעת ביקורו במזרח התיכון, יהיה לפעול קודם כל בעיראק, ורק לאחר מכן בסוריה.
במילים אחרות, אם ממשל אובמה רוצה מיד לאחר נאומו של הנשיא למנוע התקפת נגד של אל קעידה ISIS, שתקנה להם הישגים נוספים בעיראק, על הצבא האמריקני להתרכז קודם לכן בתקיפת מטרות של הארגון בעיראק ורק לאחר מכן בסוריה.
פרטים מלאים על הקואליציה הצבאית שאובמה מקים במזרח התיכון להלחם ב-ISIS, ופרטים מלאים על התוכניות המבצעיות האמריקנית יפורסמו בגיליון החדש של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW, מס' 650, אשר יצא לאור ביום ו' 12.9.
ביום ג' 9.9, פרסמו המקורות הצבאיים של תיקדבקה, על השינוי שחל כבר במדיניות ישראל כלפי נשיא סוריה בשאר אסד, ומלחמת האזרחים בסוריה.

 

Print Friendly, PDF & Email