במצוד אחר פלסטינים שהשתתפו בתקרית בו נהרגה שירין אבו עאקלה בכפר בוקרין נהרג רס"ב נעם רז מוותיקי ימ"מ. הניח אישה וששה ילדים

לוחם הימ"מ רס"ב נעם רז, שנפצע קשה בחילופי אש שניהלו כוחות הביטחון עם חמושים פלסטינים במהלך פעילות מבצעית בכפר הפלסטיני ברוקין סמוך למחנה הפליטים ג'נין, מת ביום שישי 13.5 מפצעיו. הוא פונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה, אולם שם הרופאים קבעו את מותו.
רס"ב נעם רז נפגע במהלך היציאה מהשטח, כששני המבוקשים  מחמוד דבעי ואחיו  כבר היו בידי כוחות הימ"מ וצה"ל. קיימת אפשרות שדבעי הוא החמוש שתועד יורה בתקרית שבה נהרגה העיתונאית שירין אבו עאקלה. במהלך היציאה מברוקין החלו חילופי אש, ורז נפצע מכדור שנורה מרחוק.
רס"ב רז, בן 47, היה מוותיקי הלוחמים בימ"מ והשתתף במאות מבצעים ופעולות סודיות ומסווגות לסיכול טרור. רז התגייס בשנת 1999 ושימש במשך 23 שנים ביחידה כלוחם, פראמדיק, פורץ וצלף. הוא הותיר אחריו אישה, אפרת, ושישה ילדים. הוא יובא למנוחות ביום ראשון.
ראש הממשלה נפתלי בנט אמר: איבדנו היום גיבור אמיתי, את נעם רז  לוחם ימ"מ אמיץ שחירף את נפשו למען ביטחון ישראל, במהלך מבצע יזום, מורכב ורגיש נגד מחבלים. 'ב-23 שנותיו ביחידה השתתף נעם באינספור מבצעים לסיכול טרור, סיכן את עצמו והציל חיים, כפי שמעידים מפקדיו – באומץ לב ובצניעות. נמשיך להילחם בטרור בנחישות וביד ברזל עד שנביס אותו ונשיב את הביטחון לאזרחי ישראל. זו המורשת שמותיר אחריו נעם'.
המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי, אמר, כי 'נעם היה בעל מסור, אבא למופת ומטובי הלוחמים של משטרת ישראל. נעם, שהחל את שירותו כלוחם בימ"מ לפני 23 שנה, היה בנוסף גם פראמדיק שהציל לא פעם חיים של לוחמים תחת אש האויב. שדה הקרב היה מוכר לו וכך גם הסכנות הטמונות בו, אך הוא השתייך לקבוצה קטנה וייחודית של שוטרים ולוחמים ששמו את טובת המדינה וביטחון אזרחיה בראש מעייניהם.
מפקד מג"ב, ניצב אמיר כהן אמר: 'מדובר בלוחם ותיק ומנוסה, מטובי בנינו, צנוע, שבמהלך שירותו ביחידת הימ"מ השתתף באין ספור מבצעים ופעילויות מורכבות ורגישות שמטרתם סיכול הטרור. הלוחם הגיבור שנפל חירף נפשו בפעילות מורכבת ורגישה, שבמהלכה פתחו מחבלים שפלים באש כבדה לעבר לוחמינו. יחידת הימ"מ, לוחמיה וכוחות צה"ל הם חומת המגן של אזרחי ישראל במלחמה העיקשת נגד הטרור. אנחנו מחבקים ומשתתפים בצערה של משפחתו של הלוחם הגיבור שמסר נפשו למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל'.
הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי במחנה הפליטים ג'נין הזהירה, כי ישראל נושאת באחריות לחייו של מחמוד דבעי, והבטיחה כי ישראל תשלם מחיר על פגיעה בפעיליה.
בחילופי האש בבוקרין נפצע בין היתר דאוד זביידי, אח של המחבל זכריא זביידי. הוא נורה בבטנו – ופונה לבית חולים בעיר ג'נין.
ביום שישי אחה"צ פרסם צה"ל את הממצאים של התחקיר שערך לבדיקת האירוע בו נהרגה העיתונאית שירין אבו עקלאה.
התחקיר קובע, כי ישנן שתי אפשרויות: 'האפשרות הראשונה היא שכחלק מהניסיון לפגוע בכוח הצבאי בוצע ירי מאסיבי של חמושים פלסטינים, בו נורו מאות כדורים ממספר מוקדים. כחלק מהניסיון של החמושים הפלסטינים לפגוע בכלי הרכב הצה"ליים נורו עשרות רבות של כדורים באופן לא מבוקר לכיוון כלי הרכב הצבאיים, שהוא גם הכיוון בו שהתה הכתבת וייתכן שזהו מקור הירי שפגע בה'.
האפשרות השנייה, לפי התחקיר, היא 'שבמהלך הלחימה אחד הלוחמים ביצע ירי של כדורים אחדים מתוך חרך מיוחד בג'יפ ודרך כוונת טלסקופית לעבר מחבל שירה על כלי הרכב בו היה הלוחם. המחבל ירה צרורות לעבר לוחם צה"ל מספר פעמים וישנה האפשרות שהכתבת שעמדה בסמוך למחבל החמוש ומאחוריו נפגעה מירי הלוחם לעבר המחבל. המרחק מכלי הרכב  לכתבת היה כ- 200 מטרים'.

Print Friendly, PDF & Email