במקום להתכונן לאינתיפאדה המדינית הפלסטינית שתלווה בטרור ואשר תתחיל באפריל, עוסקים בישראל ברוחות רפאים

כל מי שמכיר מה באמת מתרחש במו''מ המתנהל בין ארה''ב-ישראל-הפלסטינים, יודע כי כל הדיבורים המתלהמים של רוב הפוליטיקאים הישראלים מכל המחנות, ימין, שמאל, מרכז, על מהלכי השלום עם הפלסטינים, הם בבחינת דיסאינפורמציה, ובמקרה הגרוע יותר קשקוש.  
בפעם השנייה ב-13 השנה האחרונות, חוזרת על עצמה ההצגה, בה האמריקנים מנסים לדחוף את המנהיג הפלסטיני להגיע להסכם שלום, ואילו הוא מכין מלחמה.
כך היה באוגוסט 2000 בקמפ דיוויד, כאשר מי שהיו דאז נשיא ארה''ב ביל קלינטון, וראש ממשלת ישראל אהוד ברק, ניסו להציג לפני יאסר ערפאת תוכניות שלום, בעוד שדוחות המודיעין שהושמו לפניהם קבעו כי ערפאת מכין מלחמה. חודש לאחר המפגש בקמפ דיוויד, בספטמבר 2000 החלה האינתיפאדה השנייה, או מלחמת המתאבדים.
אותו תהליך בדיוק מתרחש היום.
שר החוץ האמריקני ג'ון קארי, וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, מציעים לאבו מאזן תוכניות שלום, כאשר דוחות המודיעין האמריקנים והישראליים מראים להם, כי ראשו ולבו של המנהיג הפלסטיני נמצאים במקום אחר.
לפי דוחות המודיעין, אבו מאזן לא יסכים לשום הצעה שיציעו לו, מאחר והוא כבר הכין 63 צוותים פלסטינים אשר מתפקידם להכין את מה שהוא מכנה בחדרי חדרים 'אינתיפאדה מדינית נגד ישראל'.
על כל צוות הוטל להתמקד בהשגת חרם בינלאומי על ישראל, בכל גזרת פעולה, או ארגון בינלאומי עליהם הוא הופקד.
הפלסטינים גם נערכים להגיש בקשה להתקבל לבית הדין  הבינלאומי בהאג, כדי שכחברי בית הדין הם יוכלו לחזור ולתבוע את ישראל מאות, או אפילו אלפי פעמים, כמדינה המבצעת פשעי מלחמה, ומדינת אפרטהייד.
אבו מאזן טוען בפני אנשיו, כי זו לא תהייה אינתיפאדה אלימה כמו קודמתה. אולם המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה, כבר דיווחו בשבועות האחרונים כמה פעמים, כי יו''ר הרשות הפלסטינית וכוחות הביטחון שלו איבדו את השליטה על חלק גדול מהשכונות העיקריות בערים הפלסטיניות וב-19 מחנות הפליטים הפלסטינים.
במקומות אלה נערכים קבוצות וארגונים מקומיים פלסטינים שונים, כולל החמס והג'יהאד האיסלמי, לבצע פעולות טרור כולל פעולות מתאבדים. בשכם ובאזור בית לחם, וכנראה גם באזורים אחרים בגדה המערבית, נערכים הפלסטינים גם לירי טילי קסאם על ירושלים ועל ערים ישראליות אחרות.
כמו בשנת 2000, צה''ל-אז בראשותו של מי שהיה הרמטכ''ל דאז שאול מופז, הסתיר הכנות פלסטיניות אלה מדעת הקהל הישראלית, בתירוץ שאסור להפריע למו''מ המדיני. 
הרמטכ''ל הנוכחי רב אלוף בני גנץ נוהג בדיוק כך היום.
כאשר שר החוץ האמריקני קארי, אמר השבוע באמצעות דוברת הסטטיט דפרטמנט בתגובה לדברי הביקורת שמתח עליו שר הביטחון משה יעלון, כי הוא פועל יום ולילה כדי להבטיח את עתידה ובטחונה של מדינת ישראל. בדיוק לכך הוא התכוון. 
ברגע שהאינתיפאדה המדינית+הטרור בשטח יתחילו, לא רק תהליך השלום יגיע לסיומו, אלא מעמדה הבינלאומי והלגיטימציה של ישראל יעמדו בסכנה חמורה. 
לגבי ראש הממשלה בנימין נתניהו צריך לומר את הדברים הבאים: נתניהו הלך לקראת הפלסטינים כברת דרך גדולה מאוד, כולל וויתורים ישראליים מרחיקי לכת בירושלים.
הטקטיקה של נתניהו היא להמשיך ולוותר.  המטרה ליצור מצב, בו הממשל האמריקני לא יכול לבוא בטענות לישראל כי בגללה המו''מ התמוטט.
תיקדבקה חושב, כי המדיניות הזו מוטעית, בעיקר משום שלאחר שתתחיל האינתיפאדה הפלסטינית, איש בקהילה הבינלאומית לא ירצה לזכור למה קארי ונתניהו הסכימו, או לא הסכימו.
כמו שבשנת 2000 החל וויכוח מקומי ובינלאומי האם  יאסר ערפאת היה מעורב בפעולות הטרור כן או לא?  כך יתרכז הוויכוח גם עכשיו האם פעולותיו של אבו מאזן הם פעולות טרור, או פעולות מדיניות לגיטימיות. 
מלבד שנתניהו צריך לשמור על העמדות הישראליות בארה''ב, הוא גם צריך להכין את עם ישראל ואת הכלכלה הישראלית למה שצפוי לה בעוד ארבעה חודשים בלבד, ואת זה הוא איננו עושה.
הנטייה האובססיבית של אמצי התקשרות הישראלית, לעסוק בעתידו של עולם הפשע, משפחות הפשע, ועורכי הדין המייצגים אותם או את קורבנותיהם, כדרך ליצור רייטינג והכנסות גבוהות יותר, מאפשרת לנתניהו ולמנהיגים פוליטיים אחרים לא להביא את המצב האמיתי הראלי לידיעת הציבור הישראלי, ובמקום זה לומר דברים שהם בחזקת קשקושים שאינם קיימים במציאות.
בין התבטאויות האחרונות האלה אפשר למנות את זו של שר האוצר יאיר לפיד, שאומר כי צריך להיפרד מהפלסטינים בדרכי שלום. אלה הם דברי הבל ורעות רוח.
כאשר הפלסטינים אומרים לקארי השבוע, כי  הם דוחים את ההצעות שהוא העלה (לא שישראל העלתה), מאחר ופירושן של הצעות אלה הוא שקארי מציע להם מדינה ללא גבולות, ללא בירה, וללא מעברי גבול, זה מה שיש ללפיד לומר על כך!
כל הטקטיקה הפלסטינית היא שלא להיפרד ממדינת ישראל, אלא להישאר צמודים אליה. הצמדות זו היא הכלי העיקרי באמצעותו הם יוכיחו לעולם שישראל היא כובשת שמונעת מהם עצמאות.
הקריאות לנתניהו מצד מנהיגים פוליטיים שונים, בעיקר מהאופוזיציה, לעשות 'צעדים אמיצים', הן קריאות ריקות. אפילו נתניהו ישמע בקולם וינקוט בצעדים כאלה, יידחה אותם אבו מאזן 'כלא מספקים'. המנהיג הפלסטיני לא ירשה לשום גורם ישראלי לקלקל את המהלכים העתידיים שלו.
גם המשחק הפוליטי שהחל בימים האחרונים בישראל כאשר שרים ופרשנים פוליטיים ממנים כבר מועמדים לראש ממשלה  במקומו של בנימין נתניהו, ובהבל פה מפרקים מפלגות קיימות ומקימים מפלגות חדשות, הוא משחק בקלפי פוקר, שנועד להסתיר את המציאות במו''מ עם הפלסטינים.
צריך וכדאי להכיר בעובדות בשטח.
אלא אם תתחולל התפתחות בלתי צפויה, תיכנס ישראל בחודש אפריל לאינתיפאדה שאבו מאזן מכין לה, כאשר בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה.
מה יקרה או יתרחש לאחר שאינתיפאדה זו תתחיל, וכיצד היא תתפתח,  נראה בהמשך הדברים.  

 
 

Print Friendly, PDF & Email