במרכז ההסכמים שנחתמו בין יפן וישראל, הסכמים לשיתוף פעולה בתחום התקפות הסייבר

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, מדווחים בלעדית, כי במרכז ההסכמים לשיתוף פעולה ביטחוני, עליהם חתמו ביום ב' 12.5 בטוקיו, ראש ממשלת יפן שינזו אבה Shinzo Abe, וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, עומד שיתוף הפעולה הצבאי-מודיעני היפני-ישראלי בתחום מלחמת הסייבר. שני ראשי המדינות הסכימו ביניהם כי יפן וישראל תשתפנה פעולה מול היכולת ההתקפית בתחום הסייבר של סין, שחלקים ממנה הועברו למשמרות המהפכה באיראן, ולצבא צפון קוריאה.
המקורות שלנו מוסרים, כי מומחי סייבר ישראלים ישהו ביפן, ויעזרו לה בהקמת מרכזי לוחמת סייבר, אשר יהיו מסוגלים להדוף התקפות כאלה, גם על מטרות צבאיות, וגם התקפות כאלה על התשתיות האסטרטגיות היפניות, כולל התשתיות התעשייתיות והפיננסיות, מצד סין וצפון קוריאה. במסגרת ההסכמי ההגנה ההדדיים האלה, יגיעו קצינים יפנים מכוחות ההגנה  העצמיים Japan’s Self-Defense Forces, לישראל להשתתפות בקורסים של גורמי ההגנה הישראלים ללוחמת סייבר.
ראש הממשלה נתניהו התייחס לכך ביום ב'  בפגישה עם פוליטיקאים יפנים כאשר אמר, 'כי ישראל ויפן הן שתי מדינות העומדות מול משטרים תוקפניים, והן צריכות לשתף פעולה כמו ששני המשטרים באיראן וצפון קוריאה משתפים פעולה ביניהם'.  Israel and Japan, two countries facing rogue regimes, should cooperate as much as those two regimes – North Korea and Iran, נתניהו נמנע מלדבר או להזכיר את סין.
בהודעה משותפת עם ראש ממשלת יפן אבה, שפורסמה לאחר חתימת ההסכמים, נאמר, כי שני המנהיגים 'מביעים את תקוותם הנחושה  שייפתרו כל הבעיות השונות הנבועות מצפון קוריאה, כולל הפיתוח הגרעיני שלה'. expressed their strong hope for the early resolution of various issues of concerns regarding North Korea, including its nuclear development. 
נתניהו אמר, 'כי אבה אמר לו במושגים מאוד ברורים, כי ליפן נשקף איום אמיתי ביותר מהצפון הנערך לניסוי גרעיני רביעי'. Abe had told him in no uncertain terms that Japan was facing a very real threat from the North, which observers say is preparing for a fourth nuclear test.
'המילים 'איום ברור וסכנה מיידית', אמר נתניהו, בהחלט מתייחסות גם לתוכנית הגרעינית האיראנית'.The same words – 'clear and present danger' – certainly apply to the Iranian nuclear program as well.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי זו פעם ראשונה שראש ממשלה בישראל מתייחס בפומבי לאפשרות, כי איראן יכולה לבצע ניסוי גרעיני, דומה לניסויים שמבצעת צפון קוריאה.
'כמו צפון קוריאה לפני כן', המשיך נתניהו את דבריו, איראן רוצה להמשיך להחזיק ביכולותיה הגרעיניות הצבאיות, תוך כדי הקלת הסנקציות עליה'. 'אנחנו איננו יכולים לתת לאייטולות לנצח', סיים נתניהו את דבריו. Like North Korea before it, Iran wants to keep its military capabilities, military nuclear capabilities while easing the sanctions that are applied to it. We cannot let the ayatollahs win.
כבר ביום א' 11.5, היום הראשון להגעתו של נתניהו לטוקיו, פרסמה סוכנות הידיעות היפנית 'קיודו', בציינה מקורות ממשלתיים בלתי מזוהים, כי נתניהו יקיים עם ראש הממשלה  אבה שיחות 'על שיתוף פעולה הדדי בתחום כיצד הודפים התקפות סייבר'. Japan's Kyodo news agency, citing an unidentified government source, reports that Netanyahu is also set to hold talks with Abe on bilateral cooperation in dealing with cyber-attacks.
זו הייתה הודעה לא שגרתית אשר בדרך כלל איננה מתפרסמת בטוקיו המעדיפה לשמור את הפרטים על יחסיה הצבאיים עם מדינות אחרות בפרופיל נמוך.
זה גם לא היה מקרה, שביום בו נתניהו הגיע לטוקיו, ערך מנהיג איראן האיטוללה עלי חמנאי ביום א' 11.5, סיור בן שעתיים בתערוכה אווירית IRGC's Aerospace Exhibition של משמרות המהפכה האיראניים, שם הוצג ציוד שהוגדר 'המילה אחרונה' בתחומי מלחמת הסייבר הנמצאים בידי המשמרות.
פרטים מלאים על ההיערכות  היפנית-ישראלית במלחמת הסייבר והאיומים המשותפים מולם שתי המדינות עומדות, יפורסמו בגיליון הבא של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW, גיליון מס' 635, שיצא לאור ביום ו' 16 במאי.   
   

 

Print Friendly, PDF & Email