במרכז לונדון נעצרה רשת טרור של אל קעידה שעמדה להתנקש בחייו של האפיפיור בנדיקטוס ה-16

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: הסקוטלנד יארד הודיע ביום ו' 17.9 בצהרים, כי עצר בשעות המקודמות של הבוקר 5 אלג'ירים אשר תכננו להתנקש בחייו של האפיפיור המבקר עתה בבריטניה. יום ו' הוא יום הביקור ה-2 של האפיפיור בבריטניה, והיום הראשון של ביקורו בלונדון המוקש כולו לביקור במוסדות חינוך קתולים בבירה הבריטית.
כוחות מיוחדים בריטיים ללוחמה בטרור נושאי נשק ערכו ביום ו' בבוקר פשיטות על מספר בתי עסק ובתי מגורים של מוסלמים במרכז, צפון, ומזרח לונדון. לא נמסר מה מצאו כוחות הביטחון בפשיטות אלה. חמשת החשודים שכל הפרטים שנמסרו עליהם הם גילם, 26, 27, 36, 40, ו-50, נעצרו באחד מבתי העסק עליהם פשטו כוחות הביטחון הבריטים. כל העצורים, אינם אזרחים בריטיים.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי מהודעת הסקוטלנד יארד עולה, כי 5 האלג'ירים הגיעו במשך הלילה, כל אחד לחוד, בין יום ה' ל-ו' לבית העסק במרכז לונדון, ושם התרכזו כדי לצאת משם לפעולת ההתנקשות באפיפיור. הבריטים אינם מוסרים פרטים, אולם נראה כי במקום חיכו לאנשי טרור נשק או חומרי נפץ בהם עמדו להשתמש בעת התנקשות, שעכשיו מנסים לגלות אותם. במילים אחרות, כוחות הביטחון הבריטיים הצליחו לעצור את המתנקשים זמן קצר בלבד לפני שהם עמדו לצאת לפעולת הטרור שלהם.
מקורות בריטים אחרים אמרו, כי לא כל העצורים הם אלג'ירים, וכי יש גם עצורים בני לאומים אחרים.
עיריית לונדון פרסמה הודעה האומרת כי העצורים הם כולם עובדים בחברה המועסקת על ידי העירייה בניקיון הרחובות.
כוחות הביטחון הבריטים הודיעו לאפיפיור בנדיקטוס ה-16 על המתרחש, והוא ואנשי פמלייתו החליטו להמשיך בביקור.
בשעות אחה"צ של יום ו', עומד האפיפיור להופיע בנאום היסטורי לפני הפרלמנט הבריטי. עקב חשיפת ניסיון ההתנקשות ננקטים עתה במרכז לונדון מסביב לבנין הפרלמנט, רחוב דאונינג, שם מתגורר ופועל ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, ומסביב למשרד החוץ הבריטי 'וויטהול', וארמון באקאינגהם, אמצעי ביטחון מיוחדים. ראש שירות הביון הבריטי ה-MI5 ג'ונתן אוונס jonathan Evans, אמר ביום ה' בלילה, כמה שעות לפני חשיפת הקשר להתנקש בחיי האפיפיור, כי בריטניה עומדת בפני גלי טרור חדשים שיבואו מסומליה ומאירלנד. זו רק שאלה של זמן שהם יתרחשו.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות