בנאום אנטי אמריקני חריף ביותר חתם פוטין על צירוף חצי האי קרים לרוסיה, והכריז על חידוש המלחמה הקרה

בנאום בפני הדומא-הבית התחתון הרוסי, ביום ג' 18.3, שבסיומו הכריז נשיא רוסיה ולדימיר  פוטין על סיפוח חצי האי קרים לפדרציה הרוסית, הכריז הנשיא הרוסי לא רק על חידוש המלחמה הקרה עם ארצות הברית והמערב, אלא על התחלה של מאבק עם המערב בו מעתה רוסיה תעמוד על זכויותיה הלאומיות.
המקורות של תיקדבקה במוסקבה מציינים, כי  מאז  סיומה של מלחמת העולם השנייה ב-1945, לא העז שום מנהיג של מעצמה לתקוף בצורה כזו את ארצות הברית והמערב, ולומר כי עבור האמריקנים אין חוקים בינלאומיים, אלא רק חוקי הכוח the Law of the strong.
אנחנו ניסנו לנהל אתם, עם ארה''ב והמערב דיאלוג, אולם הם כל הזמן חזרו ורימו אותנו they cheated us, הכריז פוטין, כאשר חברי הבית התחתון הרוסים מריעים לו ממושכות.
נשיא רוסיה פתח את נאומו, אותו הגדיר כנאום הנישא ברגעים היסטוריים, בסוקרו את כל התהליכים ההיסטוריים שעברו על חצי האי קרים, תוך כדי שהוא מדגיש את כי אזור זה תמיד היה חלק מרוסיה, והוא חלק מהאתוס הלאומי הרוסי, ותמיד ישאר כזה. 
פוטין העלה על נס את היחסים ההיסטוריים הטובים הקיימים בין העם הרוסי והאוקראיני. אבל תקף את הממשלה הזמנית הנוכחית בקייב, כמשרתת של המערב, אשר המטרה העיקרית שלה בחוללה את ההפיכה the coup,(נגד הנשיא ינוקוביץ', אותו פוטין לא הזכיר אפילו במילה אחת), היה להתחיל לפגוע קודם בתושבים הרוסיים של חצי האי קרים, באנשים ממוצא רוסיה באוקראינה, ואחר להביא את נאט''ו ולהציב את כוחותיו לאורך גבולות רוסיה ואוקראינה.
פוטין רואה הקבלה בין המעורבות הצבאית הרוסית בחצי האי קרים, לבין המעורבות של נאט''ו ב-1999 בקוסובו, כאשר כוחות צבאיים מערביים פלשו למדינה זו והפרידו אותה מסרביה, כאשר במקביל נאט''ו תוקף בטילים ובהפצצות אוויר את בלגרד.
אנחנו לא היינו צריכים לירות בחצי האי קרים אפילו ירייה אחת, ובמהלכים הצבאיים שלנו אפילו לא היה הרוג אחד, התפאר פוטין. מדוע מה שמותר למערב בקוסבו, אסור לרוסיה בחצי האי קרים? שאל.    
בשלב זה עבר פוטין להתקפה חריפה ביותר על ארצות הברית ועל שיטות הפעולה שלה, אשר לדעתו מתעלמות מהחוק הבינלאומי, מהחלטות האו''ם ומועצת הביטחון.
פוטין האשים את ארצות הברית בפעולות מנוגדות לחוק הבינלאומי בעיראק, אפגניסטן, לוב, ובכך שהיא שהפכה את ה'אביב הערבי' ל'חורף ערבי'.
פוטין לגלג על הכרזת ממשל אובמה והאירופאים להכריז סנקציות  על רוסיה, וציין כי ממלא רוסיה נמצאת במשטר קבוע של סנקציות מערביות בו היא נדרשת רק לפעול לפי קווי המדיניות שלהם.
הגיע הזמן, הכריז פוטין, כי רוסיה תתחיל להתנהג לפי האינטרסים שלה, ושיתחילו להתייחס לרוסיה כאלה מדינה שצריך לכבד את האינטרסים שלה.
פוטין גם לגלג על כוחות נאט''ו, ואמר כי רוסיה מוכנה לקראתם בחצי האי קרים ובאוקראינה. בסיום דבריו חתם על ההחלטה לצרף את חצי האי קרים לרוסיה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות