נתניהו הציג את יסודות טקטיקת ההגנה במשפטו. ינסה להביא להגשת כתבי אישום על שוחד נגד הצמרות הפוליטיות והתקשורתיות הישראליות

כאשר אויבים פוליטיים ואנשי תקשורת קובעים, כי בפנייתו המשודרת לאומה, ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו תוקף שוב את מערכת המשפט, היועץ המשפטי, הפרקליטות והמשטרה, וכי אין בדבריו חדש, הם טועים.
יש בדברי ראש הממשלה לפחות 12 התפתחויות חדשות-חשובות אותן יש לחלק שתי קבוצות.  הקבוצה הטרום המשפטית, והתקופה בה יחל משפטו של בנימין נתניהו.

בקבוצה הטרום משפטית אפשר למצוא בדבריו של נתניהו 4 נקודות חשובות:
1. נתניהו מבין כבר כי הוא לא יוכל למנוע הגשת כתב אישום נגדו באשמת קבלת שוחד.
2. נתניהו מבין כבר, כי החלטה זו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, תתפרסם לפני הבחירות.
3. נתניהו מנסה לקיים קרב מאסף אשר אולי יידחה את תאריך כתב האישום, על ידי זה שהוא דורש לעמת אותו עם שלושת עדי המדינה, ניר חפץ, שלמה פילבר והרי הראו, אפילו בשידור פומבי חי, במטרה להוכיח לרשויות המשפט שדבריהם אינם אמת.
4. נתניהו דורש לזמן לחקירה, עדים שלטענתו יכולים לאשש את גרסתו ולהפריך מראש, עוד בטרם משפטו החל, את האשמות המתגבשות נגדו. לדוגמא הביא נתניהו את שמו של הממונה על ההגבלים העסקיים ד"ר אסף אילת, כאיש היכול להעיד מי דחף למיזוג 'יס' YES עם 'בזק' ומי פעל והצביע עבור מיזוג זה.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי סעיף רביעי זה הוא מעין סעיף מעבר לחלקו השני של הודעת נתניהו, אותו צריך לכנות תכנית הפעולה ל'התקופה לאחר פתיחתו של משפט נתניהו'.

כאן הדגיש נתניהו לפחות 8 נקודות, אשר יהוו את טקטיקת ההגנה האישית-משפטית שלו.
א. מדבריו של נתניהו ומשאלתו התמימה כביכול, למה לא חוקרים את ראש מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד על פגישותיו עם המו"ל של 'ידיעות אחרונות' ארנון (נוני)  מוזס, ולמה לא חוקרים את התופעה שלפיד מחק מיומנו את מועדי הפגישות שלו עם מוזס במטרה להסתירן, עולה  הטקטיקה לפיה נושא מערכת הקשרים בין המו"ל של 'ידיעות אחרונות' ארנון (נוני) מוזס ובין פוליטיקאים ישראליים אחרים יהפוך לטיעון המרכזי של הגנתו.
ב. זה לא מקרה שנתניהו חזר ונקב במספר 43, שהוא המספר של חברי הכנסת שניהלו מגעים עם מוזס לחקיקת חוק בכנסת שיגביל את תפוצת העיתון 'ישראל היום', ויחייב אותו להפוך מחינמון לעיתון שחייבים לשלם כסף עבור רכישתו. סנגוריו של נתניהו יעלו לדוכן העדים את כל אלה שניהלו מגעים אלה עם מוזס.
ג. מאחר והמדובר במהלך בו ראשי המפלגות בישראל ניהלו מגעים עם מוזס לחקיקת חוק בכנסת שיגביל את תפוצת 'ישראל היום', הייתה כאן, לפי גרסתם של נתניהו ועורכי הדין שלו, מתן כיסוי אוהד לפוליטיקאים אלה ולמפלגותיהם בעיתון 'ידיעות אחרונות', תמורת תמיכתם בחוק.
כלומר, כל המנהיגים הפוליטיים האלה וחברי הכנסת האלה צריכים לעמוד למשפט על קבלת ומתן שוחד.

ד. עורכי דינו של נתניהו עוסקים כבר היום בהכנות הנדרשות לזמן את כל ראשי המפלגות בישראל וחברי הכנסת שלהם, כעדים במשפטו של נתניהו, ובהכנת השאלות שיישאלו בחקירה הנגדית.
ה. לרשימת עדים זו תצורף רשימה  ארוכה נוספת על אישי ציבור, עורכי עיתונים, ועיתונאים בכירים, שייחקרו על כל פגישה שהם קיימו עם פוליטיקאים, על כל מאמר שהם כתבו, ועל כל טובת הנאה שהם קיבלו.  
ו. אם אכן. התפתחות כזו תתרחש, נראה בבית המשפט מצעד של רוב אנשי הצמרת הפוליטית של ישראל החל מראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ראשת האופוזיציה לשעבר  ציפי ליבני, יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד, ח"כ איתן כבל מ'העבודה" ועוד שורה ארוכה של פוליטיקאים ועיתונאים עולים על דוכן העדים.  
ז. משפט כזה בו יקראו להופיע בפני בית המשפט מאות עדים, יכול להימשך שנים.

ח. בדבריו ביום ב', הניח נתניהו את פצצת הזמן שלו על מפתן היועץ המשפטי ופרקליט המדינה. 
אם אתם נחושים ללכת עד הסוף בתיקי נתניהו, גם נתניהו ועורכי הדין שלו ילכו עד הסוף, מבלי שיחוסו על אף אישיות ציבוריות ותקשורתית אחת בישראל, כאשר הערכתם היא,  כי היועץ המשפטי יצטרך לנהוג כלפיהם לפי אותו עקרון בו הוא פועל נגד נתניהו. לזמן אותם לחקירה על פי עדותם, ולהגיש נגדם כתב אישום באשמות שוחד.
מזווית הראייה של נתניהו אם הפור נגדו נפל, גם הפור נגד חלקים גדולים של הממסדים הפוליטיים והתקשורתיים הישראלים כבר נפל.


  

Print Friendly, PDF & Email