בנט ולפיד החליטו על פיזור הכנסת והליכה לבחירות. לפיד יהיה ראש ממשלה, בנט רוה"מ חליפי ושר לנושאי איראן. הבחירות ב-25 לאוקטובר

שנה וחודש לאחר שממשלת בנט-לפיד קמה הודיעו, ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד ביום ב' 20.6, כי ממשלתם החליטה לפזר את הכנסת וללכת לבחירות כלליות חדשות שתערכנה כנראה ב-25 לאוקטובר. המהלך הפוליטי הזה כולל את קיומו המיידי של הסכם הרוטציה בין בנט ולפיד, דבר שיביא למינוי המיידי של יאיר לפיד לתפקיד ראש הממשלה ומיניו של נפתלי בנט לראש ממשלה חליפי ושר לנושאי איראן.
כבר כמה ימים היה ברור שהממשלה הזו איננה יכולה להמשיך ולתפקד ובנט אף התייחס לכך בדברי הפרידה שנשא כאשר אמר כי הוא לא היה יכול להרשות התדרדרות של המדינה לכאוס.
בנט אמר, כי הגיע להחלטה לאחר שהבין את הבעיות הכרוכות בפקיעת חוק תקנות יהודה ושומרון. 'ביום שישי האחרון קיימתי שורה של שיחות עם גורמי ביטחון והבנתי שבתוך עשרה ימים מדינת ישראל תיכנס לקיפאון. לצערי מאמצינו לא נשאו פרי, על כן אני וידידי יאיר לפיד החלטנו על קיומן בחירות במועד מסודר'.
בחוגים הפוליטיים מעריכים, כי נפתלי בנט לא ירוץ בבחירות הקרובות לכנסת והוא ייקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים. המשימה העיקרית של ראש הממשלה החדש לפיד תהייה לקבל ב-13 ביולי את פניו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן שיגיע לביקור בישראל.
ראש הממשלה המיועד יאיר לפיד אמר: 'יהיו לי עוד מספיק הזדמנויות לפנות למדינת ישראל. כרגע אני רוצה להודות לשותפי, ראש הממשלה נפתלי בנט, על האחריות שהוא מגלה היום, על העובדה שהוא שם את המדינה לפני האינטרס האישי. ואני רוצה להודות לו על עוד דבר. על החברות, אני מאוד אוהב אותך. החברות בינינו עמדה במבחנים ונתקלה במכשולים, אבל תמיד צלחה אותם. ראש הממשלה בנט צעיר ממני ועוד נכונו לנו עלילות יחד. הוא מנהיג ישראלי חשוב, מקורי ואמיץ, ואין לי ספק שמקומו הוא בהנהגת המדינה לעוד שנים ארוכות', אמר לפיד.
ראש האופוזיציה ומנהיג הליכוד בנימין נתניהו אמר בהודעה שפרסם כי זהו ערב של בשורה גדולה להמוני אזרחים בישראל. 'אחרי מאבק נחוש של האופוזיציה בכנסת וסבל גדול של הציבור בישראל, ברור לכולם שהממשלה הכושלת בתולדות המדינה סיימה את דרכה'. 'ממשלה שהייתה תלויה בתומכי טרור, שהפקירה את הביטחון האישי של אזרחי ישראל, שהעלתה את יוקר המחיה לשיאים שלא ידענו, שהטילה מיסים מיותרים, שסיכנה את הצביון היהודי של המדינה שלנו – הממשלה הזאת הולכת הביתה'.
 'הליכוד יקים "ממשלה לאומית רחבה בהנהגת הליכוד שתטפל ביוקר המחיה, תוריד מיסים – ו'תחזיר את הגאווה הלאומית לאזרחי ישראל.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות