בנט ושקד נשארים בממשלה בתפקידיהם. אין בחירות. מביעים תיקווה כי נתניהו ישנה את מדיניותו הביטחונית. נתניהו רומז לפעולה צבאית בעזה

שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד, שני מנהיגי 'הבית היהודי' הודיעו, ביום שני 19.11 בהופעה בכנסת, כי החליטו שלא להתפטר ממשלת בנימין נתניהו ולאפשר בכך את המשך קיום הממשלה, שמעתה יהיה לה רוב של 61 מחברי הכנסת. 
גם בנט וגם שקד תקפו בחריפות את מדיניות הביטחון של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעשר השנים האחרונות, ובעיקר הדגישו את התופעה של פסיביות בצה"ל ואת מדינות 'ההכלה' של הדרגים המדיניים והצבאיים. השר בנט אמר, כי אין בכך שום דבר חדש שקיימים איומים ביטחוניים על ישראל אולם מיהר להרגיע באומרו, 'כי אין שום אפוקליפסה בדרך'.
בנט המשיך ותיאר את המצב בעוטף עזה, 'בו חיילי צה"ל מפחדים יותר מהפרקליט הצבאי הראשי, מאשר ממנהיג החמאס יחיא סינוואר'. 'את המצב הזה צריך לשנות', קבע בנט.
לדבריו הוא היה מוכן לקחת על עצמו את תפקיד שר הביטחון כדי לשנות את המצב הזה, למרות שכולם ייעצו לו לא לעשות זאת מחשש  כי הגורמים אשר קבעו מדיניות זו יכשילו אותו'.
גם השרה איילת שקד דיברה בהרחבה על מדיניות הביטחון של ממשלת נתניהו, שלדבריה הייתה מדיניות של 'גמגומים ושב ואל תעשה'.   
בסיום דבריו אמר בנט, כי אם ראש הממשלה בנימין נתניהו לוקח על עצמו את תפקיד שר הביטחון והוא עומד לשנות את מדיניותו, הרי הוא והשרה שקד חוזרים למלא את תפקידיהם בממשלה.
לפני הופעתם של בנט ושקד, הופיע לפתע ביום ב' בבוקר, ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת ואמר, כי 'הפעולה (בעזה) עדיין לא הסתיימה', וכי בעת הזו אין מפרקים ממשלה.
נראה כי ראש הממשלה נתניהו, השרים בנט ושקד תיאמו ביניהם את הופעתם ודבריהם.
בכך הסתיים המשבר הממשלתי אשר איים על המשך כהונתה של ממשלת נתניהו.
עתה צריך להמתין ולראות מה תהיינה ההתפתחויות הבאות סביב רצועת עזה. אפשר וצריך להניח, כי תוך זמן קצר יגיעו תגובות החמאס והג'יאהד האיסלמי, שקיוו למלא תפקיד במערכת הבחירות בישראל, ועתה ניצבים מול איום לפעולה צבאית ישראלית נגדם.  

Print Friendly, PDF & Email