בניגוד להבטחת וערבויות של הרוסים והסורים, כוחות של משמרות המהפכה האיראניים וחיזבאללה משתתפים במתקפה בדרום סוריה

בניגוד להבטחות רוסיות שניתנו על ידי מוסקבה לארצות הברית, ישראל וירדן, ולהבטחות של משטר אסד לארמון המלוכה בירדן, כי כוחות של משמרות המהפכה האיראניים, או של מליציות שיעיות פרו-איראניות ושל חיזבאללה, לא ישתתפו במתקפה הסורית בדרום באזורי קונטרה ודרעא, התברר כי כוחות כאלה כן משתתפים בהתקפה.
בתצלומים שהתפרסמו ביום שלישי 26.6 ברשתות החברתיות, נראים חיילי המיליציה השיעית העיראקית 'ליאוה זולפיקאר'   The Iraqi Shia militia Liwa Zulfiqar, כשהם חוגגים את ניצחונם על כוחות המורדים בכיכר המרכזית של העיירה בושארה אל-חאריר Busra al Harir הנמצאת צפונית מדרעא.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: זו הייתה רק שאלה של זמן עד שיתברר שלהבטחות הרוסיות והסוריות אין ערך ממשי וכי זו רק שאלה של זמן עד שכוחות איראניים וחיזבאללה  אלה יגיעו לאזורי הגבול של סוריה עם ירדן ועם ישראל.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי מיליציית 'ליאוה זולפיקאר' שהיא במקור מיליציה עיראקית, מורכבת היום מלוחמים של חיזבאללה, סוריים, ולוחמים עיראקיים, והיא כפופה למפקדה של משמרות המהפכה האיראניים הפועלת מאיזרה Izra שבדרום סוריה.
לשר החוץ האמריקני מייק פומפיו, שלפי המקורות של תיקדבקה מנהל למעשה את המדיניות האמריקנית בסוריה היו, ביום רביעי 27.6, מילים קשות לומר, על תפקידה של איראן בסוריה ועל חיזבאללה.
בהופיעו בפני תת-וועדה של הסנט  Senate Appropriations subcommittee, אמר פומפיו, כי הנשיא אסד וצבאו הצליחו מאוד בשבע שנות המלחמה, אולם את נכוחותה של איראן בסוריה הגדיר 'איום גדול ביותר' as the “greatest threat’’.  את ארגון חיזבאללה, הממומן כולו על ידי איראן הגדיר פומפיו ככזה 'שפועל בכמה חזיתות בצורה פעילה לקשור קשר גם נגד ארצות הברית.' it’s active on multiple fronts and is running efforts for external plotting including in the US.
אולם פומפיו נמנע מלומר, אם ואיך ארה"ב פועלת נגד נוכחות איראן וחיזבאללה בסוריה.

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “בניגוד להבטחת וערבויות של הרוסים והסורים, כוחות של משמרות המהפכה האיראניים וחיזבאללה משתתפים במתקפה בדרום סוריה

 • יונ 28, 2018 @ 18:18 at 18:18
  Permalink

  אובמה גרם אסון.

 • יונ 28, 2018 @ 18:26 at 18:26
  Permalink

  צריך להפציץ אותם

 • יונ 29, 2018 @ 4:04 at 4:04
  Permalink

  ביבי וליברמן רצו כמו ילדים מפגרים אחרי הרוסים.
  זה היה ברור שעובדים עליהם בעינים. מספיק לראות את פוטין, שפת הגוף.
  לא מפתיע, פשוט מצופה.

 • יונ 30, 2018 @ 10:13 at 10:13
  Permalink

  להפציץ ולהשמיד עכשיו את כל הכוחות האירניים, חיזבאללה וכל המיליציות הנספחות אליהן.

 • יול 16, 2018 @ 17:41 at 17:41
  Permalink

  כל זמן שאין לכוחות בסוריה (סורים, אירנים חיזבאלאים) נ"מ להגנתם, הם ברווזים במטווח. צהל וביבי הרגילו את כולם לאט לאט שח"א תוקף מתי שיודעים ורוצים, ועי"כ מונעים העברת אמל"ח או/ו מערכות נ"מ. הטיפול הרפואי שאנו נותנים לסורים (סונים ששונאים עלוויים) יוצר שטינקרים למכביר, והמודיעין / צהל יודעים על כל משלוח נשק וכל תזוזה של כוחות. הנציג הצבאי הרוסי שיושב בת"א מתואם עם צהל, יודע על תקיפות ויחד עם צהל שומר שרוסים לא יפגעו. כל שנותר בהלסינקי זה שטראמפ ופוטין יסכמו שהם לא מפריעים לצהל לעבוד ולהבטיח שהגבול הסורי ישוב לשקט ששרר בגולן 40 שנה.

Comments are closed.