בניסיון לפרוץ את גדר המערכת הפעיל החמס יחידות מתאבדים הנעות בכלי רכב משוריינים.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: לפנות ערב נמשכת התקפת החמס על ישראל. ניסיון מס' 3 (ביום ה' 12.6), לפרוץ את גדר המערכת כדי לבצע פיגוע גדול. החמס הפעיל חוליות מתאבדים, דחפור עם חמושים, מכונית תופת, והפגזה כבדה של טילים ומרגמות. הפגזה כבדה של 20 טילי קסאם, 1 טיל גראד, ולמעלה מ-40 פגזי מרגמה על אשקלון, מועצת חוף אשקלון, ניר עוז, ואזור שער הנגב. יש פצועה בינוני ישראלית. נזקים ושריפות. סוכל ניסיון של פיגוע מס' 2 בנתיב העשרה, ופיגוע בגדר המערכת בצפון הרצועה.
החמס פתח, ביום ה' אחה"צ (12.6), בהפגזה כבדה על אזורי אשקלון, שער הנגב, וחבל אשכול. הירי כוון הפעם למטרות מרוחקות יותר מאשר אשדוד. באשקלון נשמע פיצוץ עז באזור בית החולים 'ברזילי'. הושמעה אזעקה והתושבים ירדו למקלטים. פצועה ישראלית בינוני בצוואר בקיבוץ יד מרדכי. תחת חסות ההפגזה התקרב לאזור נתיב העשרה דחפור ועליו מחבלים חמושים שניסה לפרוץ את גדר המערכת. לפנות ערב ניסתה מכונית עמוסה חומרי נפץ לפרוץ את גדר המערכת. המכונית הושמדה על ידי חיל האוויר.
כוחות צה"ל הבחינו בדחפור, בו המחבלים ניסו להשתמש כב'טנק', ופתחו לעברו באש נ"ט, אולם לא פגעו במחבלים. הדחפור נתקע, והמחבלים הצליחו לסגת את תוך בית להייה. זו הפעם הראשונה שהפלסטינים משתמשים בדרך זו, בניסיון לפרוץ לתחום ישראל, ולבצע פיגוע.
קודם לכן דיווחנו : המקורות הצבאיים של תיקדבקה: מתקפה של כוח חמס על מעבר ארז. בעוד שהמתאם המדיני של משרד הביטחון האלוף עמוס גלעד נמצא ( יום ה' 12.6) בקהיר כדי לסכם את סופית את הסכם 'הרגיעה' שכבר מוכן לחתימה, נע כוח של החמס מצפון בית להייה לעבר מעבר ארז כדי לתקוף מוצבים ועמדות של צה"ל באזורי המעבר ונתיב העשרה. הכוח הפלסטיני נתקל בדרכו בכוח של צה"ל, ובתקיפה של חיל האוויר. לפחות 3 פלסטינים נפגעו. בתקיפות מאותת החמס, כי 'הרגיעה' תתנהל לפיו תנאיו, ולא לפי תנאי מצרים, ישראל, וצה"ל. המקורות של תיקדבקה מציינים, כי לפני הקבינט-המדיני ביטחוני הונחה ביום ד 12.6, ואושרה, הטיוטה הסופית של הסכם 'הרגיעה', אולם ראש הממשלה אהוד אולמרט, ושר הביטחון אהוד ברק, ממשיכים להעמיד פנים כאילו הדיונים על הטיוטה נמשכים. התקפות והפגזות החמס, הן סטירת לחי מצלצלת, לראש הממשלה אהוד אולמרט, שר הביטחון אהוד ברק, והרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי, המסרבים לצאת לפעולה ברצועת עזה. הצמרת המדיניות והצבאית של ישראל יצרה בשיתוק המדיני-והצבאי שלה את המצב בו ככל שתתמיד בסירובה לפעול נגד החמס, כך הוא יגביר את התקפותיו על העורף הישראלי.
ביום ה' בערב, בניסיון להסביר כיצד קרה שבשעה בה הקבינט המדיני-ביטחוני מחליט על 'רגיעה', ברצועת עזה משתוללת מלחמה, החלו דוברי מערכת הביטחון לומר, כי ההתקפות נובעות מרצונו של החמס להיות הגורם האחרון היורה בשטח. זו איוולת והטעייה. רצונו של החמס הוא להיות הגורם הקובע בשטח, ואת זה הוא משיג, כאשר צה"ל נמצא במגננה, שהיא למעשה נסיגה. תעיד על כך הודעתו של החמס, כי ישראל יכולה לחלום כי גלעד שליט ישוחרר במסגרת הרגיעה.

Print Friendly, PDF & Email