וועדת הבחירות: אין טעויות בספירה. הטעויות הן בשלב העברת הנתונים למערכת הפרסומים. הימין החדש דורש ספירה חוזרת של קולות החיילים


בעקבות הסערה הציבורית וחרושת השמועות שהתעוררה, ביום ה' 11.4, בגלל אי יכולתה של וועדת הבחירות המרכזית לכנסת לפרסם תוצאות סופיות של ספירת קולות החיילים, וסתירות בלתי מובנות/או בלתי מוסברות שמופיעות באתר הרשמי של הוועדה בו מתפרסמות התוצאות, הודיעה וועדת הבחירות בשעות הערב, כי אין טעויות בספירת הקולות. הטעויות הן בשלב של העברת נתוני הספירה  לתוך המערכת שמפרסמת לציבור את הנתונים. 
המדובר בכמה עשרות קלפיות בלבד מתוך כ-11,000 קלפיות שנספרו.
לפי הנתונים האחרונים של התוצאות מפלגת 'הימין החדש' של נפתלי בנט ואילת שקד לא עוברת את אחוז החסימה.
גם מפלגת 'הימין החדש' וגם 'איחוד מפלגות הימין' דורשים מהוועדה לבצע ספירה מחודשת של קולות החיילים.
וועדת הבחירות המרכזית הודיעה, כי יו"ר הוועדה השופט חנן מלצר ימסור ביום ה' בשעה 19:30 בערב הודעה לציבור על המתרחש בספירת הקולות.

קודם לכן דיווחנו:
עם סיום ספירת קולות החיילים ומצביעי המעטפות הכפולות, ביום ה' בצהרים 11.4, נמסר כי, 'הליכוד' מקבל עוד מושב אחד בכנסת, והופך למפלגה הגדולה ביותר שלרשותה 36 מושבים בכנסת.
 גם מפלגת 'כולנו' של משה כחלון מקבלת מושב נוסף, ומספר הנציגים שלה בכנסת יהיה 5. 
'יהדות התורה' ו'איחוד מפלגות הימין', כל אחת מהן מפסידה מושב.
ל'יהדות התורה' יהיו 7 מושבים בכנסת, ואילו 'איחוד מפלגות הימין' יקבל רק 4 מושבים בכנסת.
לפי תוצאות הספירה, שעדיין לא פורסמו רשמית, מפלגת 'הימין החדש' של נפתלי בנט ואילת שקד איננה עוברת את אחוז החסימה.


קודם לכן דיווחנו:
בספירת קולות חיילי צה"ל והצבעת ישראלים בחו"ל, שהחלה ביום ד' 10.4 אחה"צ, מסתמן כי 'הליכוד' ממשיך להוביל במקום ראשון כאשר עד יום חמישי בבוקר 11.4, הוא מקבל 39 אחוז.
'כחול  לבן' מקבלים 38 אחוז. 'זהות'  מקבלת 8.8 אחוז מהקולות דבר שלא יאפשר לה לעבור את אחוז החסימה. מפלגת העבודה מקבל 6.3 אחוז מהקולות. איחוד מפלגות הימין 5.88 אחוז. ש"ס מקבלת 5.36 אחוז, מר"צ מקבלת 4.41 אחוז, מפלגת כולנו מקבלת 4.37 אחוז, יהדות התורה  4.27 אחוז, ו'ישראל ביתנו' מקבלת 2.45 אחוז.

לפי הספירה עד עתה, בו נספרו רוב קולות החיילים ומצביעי המעטפות הכפולות בחו"ל-למעלה מ-178,000 קולות, לא ברור באם 'הימין החדש' של נפתלי בנט ואילת שקד עוברת את אחוז החסימה. אולם הספירה נמשכת, ואי אפשר לדעת באם מספר התומכים בהם יעלה או ירד.
אם מפלגת 'הימין החדש' תעבור את אחוז החסימה ייכנסו ארבעה מעומדים שלה לכנסת, דבר שיגדיל את גוש הימין. כמו כן כניסתם יכולה להביא למצב בו מפלגת 'כחול לבן תאבד מושב אחד, ומספר המושבים שלה בכנסת יהיה 34.
לקראת הצהרים התגבר הלחץ של מפלגות הימין, ובייחוד 'הימין החדש' ו'איחוד מפלגות הימין' על וועדת הבחירות המרכזית להודיע סופית מהי התוצאה לאחר שהסתיימה ספירת הקולות. נשמעו האשמות חמורות, 'כי ישנם גורמים הגונבים את תוצאות הבחירות'.
מוועדת הבחירות המרכזית נמסרו הדברים הבאים:  ספירת המעטפות הכפולות שנערכה בכנסת הסתיימה וכמו בכל מערכת בחירות, החל תהליך של בדיקה ובקרה נדרשים, על הנתונים שהוזנו לתוך מערכת המחשוב, טרם פרסום התוצאות. נוכח התוצאות הצמודות והמשמעות של כל קול שיכול לגרום לתנודות בחלוקת המנדטים, ולמען שמירה על טוהר הבחירות, מודיעה ועדת הבחירות כי תהליכי הבדיקה והבקרה נמשכים. עם סיומן של הבדיקות תימסר הודעה נוספת. עד כאן לשון ההודעה.
ספירת קולות החיילים תסתיים ביום ה' 11.4 אחה'צ.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות