בעוד צה"ל מדווח על שיגור 12 טילים לעבר ישראל שוגרו כ-35 טילים על מטרות בדרום. ממוצע של 25 שריפות ביום

צה"ל הודיע, ביום ד' 27.6, כי החמאס שיגר בלילה 12 טילים. רכזי הביטחון בעוטף עזה מדווחים, כי לעבר ישראל שוגרו כ-35 טילים. הפער הזה מצוי לא רק במספרי הטילים ששוגרו, אלא גם בנושא בלוני ועפיפוני הטרור והתבערה. ממוצע השריפות ביום מגיע עתה ל-20 עד 25 שריפות ביום.
יותר ויותר קשה להבין את הגיון שבפעולות צה"ל בחזית הדרום.
רק לפני שבוע בדיוק ב-20 ביוני שיגר החמאס 45 טילים ופצמ"רים לעבר מטרות בישראל. החמאס אמר אז, כי מדובר 'בכללי משחק חדשים'  שנקבעו על ידו. מעתה כל תקיפה של צה"ל תענה בתקיפה של החמאס במטרות בישראל.
אבל בעוד צה"ל מנסה להעמיד פנים כאילו משוואה כזו איננה קיימת, החמאס חוזר ומדגיש  כי לא רק שהיא קיימת, אלא הוא משכלל אותה. ביום ד' לפנות בוקר החמאס הודיע כי 'הפצצה תיענה בהפצצה'.  במילים אחרות, לא רק שהחמאס מכתיב את כללי המשחק, הוא מנסה עכשיו להגביל גם פעילות חיל האוויר ברצועה, ובכך לשתק לגמרי את יכולת התגובה של צה"ל.
בינתיים החמאס מצליח במערכה זו.  כאשר חיל האוויר תוקף עמדות תצפית ריקות של החמאס, בעוד שצה"ל משדר תמונות של עמדות תצפית אלה שהן מאוישות במשגרי בלונים ועפיפונים,  ובתגובה לכך החמאס משגר עשרות טילים לעבר מטרות בישראל, ברור שהחמאס מרגיש את עצמו בטוח מול ההססנות של צה"ל.
באותה שיטה נוקט צה"ל כלפי מפקדי השטח של החמאס הממונים על שיגור הבלונים והעפיפונים. צה"ל איננו פוגע בהם, אלא בכלי הרכב הריקים שלהם. כאילו למחרת בבוקר הם לא יקבלו כלי רכב חדשים.
בגלל פגיעה בעמדת תצפית או כלי רכב ריקים כ-200,000 אזרחים ישראליים המתגוררים באזורי הדרום אינם ישנים בלילות, רצים אל המקלטים ו'המרחבים המוגנים', רק כדי להעמיד פנים שלמחרת היום הם חוזרים לשגרה. אפשר וצריך להבין על איזה סוג של 'שגרה' מדובר של אבות, אימהות וילדים, שאזעקת 'צבע אדום' מעירה ומטלטלת אותם במשך ארבע שעות כל כמה לילות.
בשבוע האחרון החלו גם מאות אלפי הישראלים להבין כי ההגנה שלהם מפני  הטילים היא מינימאלית. גם בסיבוב הראשון של ירי הטילים ב-20 ביוני התברר, כי רק טיל אחד מתוך 45  טילים ופצמ"רים יורט, למרות שלפחות 10 טילים ופצמ"רים התפוצצו בתוך הישובים עצמם.
ביום ד' לפנות בוקר התברר, כי רק שלושה טילים מתוך 35 שנורו יורטו, כאשר אחד מהם יורט כאשר היה כבר מעל שדרות.  עדיין אין מידע מדויק היכן הטילים התפוצצו לפנות בוקר.
כך או כך, גם לחמאס ברור, כי לצה"ל אין יכולת ליירט מספר גדול של טילים בדרום, מאחר והוא מחזיק חלק ממערך סוללות 'כיפת ברזל' שלו בצפון במקרה של התדרדרות במצב שם.
במצב שכזה, החמאס יוצא מהתמודדות המוזרה הזו של 'כללי משחק' וידו על העליונה.
לא הדרג המדיני ולא הדרג הצבאי הישראליים יכולים להרשות לעצמם מצב שכזה.

Print Friendly, PDF & Email

8 תגובות עבור “בעוד צה"ל מדווח על שיגור 12 טילים לעבר ישראל שוגרו כ-35 טילים על מטרות בדרום. ממוצע של 25 שריפות ביום

 • יונ 27, 2018 @ 12:26 at 12:26
  Permalink

  מסתבר שיש זהות אינטרסים בין מנהיגי החמאס לביבי נתניהו – שניהם מעדיפים לשרוד בשלטון על פני טובת בני עמם…אחרת אין להבין מדוע ביבי לא נתן הוראה לצה"ל להשמיד את החמאס בעת מלחמת צוק איתן ב2014

 • יונ 27, 2018 @ 14:20 at 14:20
  Permalink

  מה יש לעזתים להפסיד?
  חקלאות?
  תעשייה?
  בנקאות?
  ריביירה עם מלונות?
  קזינו?
  מה?….מה?…
  והימין ממשיך באותה המנטרה כבר 70 שנה….."רק לא לדבר איתם כי ממילא לא ייצא מזה כלום"…..
  וככה כל 4 שנים מאז 48 אנחנו כובשים אותם ולהם אין מה להפסיד….וחוזר חלילה עד שניתפכח ונבין איזה מיכרה זהב יש לנו שם שלא עושים איתו כלום אז הוא יורה ושורף….
  בן גוריון, גולדה, בגין, אולמרט וביבי חשבו ועשו אותו הדבר בנושא….כלום! רק צבאי!

 • יונ 27, 2018 @ 16:53 at 16:53
  Permalink

  "בינתיים החמאס מצליח במערכה זו."
  המשך מוצלח!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  לבנות במרץ האי נמל מול עזה………דחוף מאד!!!!!!!!!!!!
  או ………
  מאחרי כל זה יש מזימה MACHIAVELIQUE של הממסד………
  גם גורמי חו "ידידים"………ששל שגרורות ירושלים…………..
  האוד אל גאדאב כאית באב דארו"""""""""
  או אכן נודע הדבר……………
  כל המאמר :"קול קורא במדבר………….

 • יונ 27, 2018 @ 23:15 at 23:15
  Permalink

  מה לעזעזל קורה לנו??? היכן כושר ההרתעה שלנו, הם לא שמים זין עלינו. כל עפיפון צריך להענות במטח של 100 פגזים של 130ממ ואז נראה אותם. הפכנו לצבא של נמושות ופחדנים. העולם שונא אותנו בכל מקרה…

 • יונ 27, 2018 @ 23:57 at 23:57
  Permalink

  בסבב הבא לדעתי נשיג 5 ציפורים במכה אם נחסל את כמה שיותר מראשי החמס ונכריז על הנותרים בני מוות. 1- אם יש "אופוזיציה" לחמס ואם לא, הדבר בטח יעורר תקווה אצל המדוכאים מהחמס. 2- נראה להם מי חזק יותר בשפה שהם מכירים. 3- נהמר על הנהגה חדשה שיודעת שחייה בידנו ואולי תשכיל להקצות קצת משאבים לשיפור תנאי התושבים שלהם ופחות לפגיעה בשלנו. 4- נראה לישראלים שיש מישהו שמחזיק בהגה ויודע לאן נוסעים. 5 – נעשה פעולה משמעותית ראשונה לחיסול המלחמה החדשה שכפה עלינו החמס והוא מוביל ושולט בה.

 • יונ 28, 2018 @ 0:55 at 0:55
  Permalink

  אולי כבר די עם השטות הזאת של הטילים , לא תקפו בטילים , תקפו ברקטות , יש הבדל בין רקטה לטיל . טיל בעל מערכת הנחיה ויכולת לתמרן רקטה לא.

 • יונ 28, 2018 @ 1:45 at 1:45
  Permalink

  מי שמנהל את המערכה הזאת היא איראן. גם בצפון וגם בדרום. נתניהו והקבינט עדיין מנסים למנוע התלקחות אדירה בדרום כדי להמשיך להתמקד בצפון. כך היה גם לפני צוק איתן. חוטף עזה ספג אלפי טילים במשך חודשים לפני שהוחלט לצאת למבצע.

 • יונ 28, 2018 @ 21:11 at 21:11
  Permalink

  חזק וברוך

  אבל הבעיה הרבה יותר סבוכה …

  ונשאל בציניות מי קובע כאן את הלך הרוח המדיני בממשלת ישראל …
  מי יותר חשוב ? ! מסעודה משדרות או הנסיך האנגלי …
  בטחון מדינת ישראל לא תלוי בשום שטיפת מוח נסיכותית . נשיאותית אלא בהחלטה קרה ומחושבת של מי שאמונים על בטחון ישראל …
  וברגע שאלה האמונים על בטחון ישראל עסוקים בתיק 10000 הממשמש ובא
  או בלרצות אי אלו כאלו ואחרי בעולם שדעתם חשובה לקבינט הביטחוני יותר מסבתא מסעודה משדרות …
  הם צריכים לקפל את תיקיהם ממשרד ראש הממשלה ומשרדי הביטחון ואחרים וללכת הביתה !

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות