בעוד ראש הממשלה ושר הביטחון מדברים על הקמת `אזורי חיץ` של אש ברצועה, מקימים הפלסטינים אזורי חיץ של אש בתוך שטח ישראל.

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה:ראש הממשלה אריאל שרון, שר הביטחון שאול מופז, וסגנו זאב בוים, נשמעים נחרצים מאוד כאשר הם מדברים על הקמת אזורי חיץ של אש ממטוסים וארטילריה ברצועת עזה, כולל אפשרות של הפגזת אזורים פלסטינים מאוכלסים, לאחר שתינתן להם התרעה של כמה שעות מראש. הבעיה היא לא הדיבורים אלא המעשים. בינתיים הפלסטינים הם שפועלים והישראלים וצה"ל שותקים!
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי בשטח לאורך הגבול עם הרצועה מתרחשים דברים הפוכים. כל קצין או חייל המשרת לאורך גבולות רצועת עזה יודע כי הפלסטינים הם שמקימים באמצעות האש שהם מפעילים אזורי חיץ בהם התנועה האזרחית הישראלית נפסקה והתנועה הצבאית הולכת ונעשית דלילה, ומסוכנת יותר.
מערכת הביטחון אשר מדווחת רק חלקית, על ירי הקסאמים, (לא מדווחים על נפילות טילים באזורים מרוחקים, כמו כיסופים וכרם שלום,) אינה מדווחת דבר על מארבי ירי וירי משולב, המופעלים על יד הפלסטינים ברוב שעות היום והלילה, ואשר יצרו למעשה אזורי חיץ בתוך שטח ישראל בצפון הרצועה, באזורי שדרות ונתיב העשרה, ובאזורי מזרח הרצועה מאזור כיסופים ועד לנחל עוז. המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי השבוע הכניסו הפלסטינים לשימוש לאורך הקו כמות גדולה של מרגמות 60 מ"מ, המפגיזות את השטחים הישראלים שלאורך גדר המערכת ואת צירי התנועה של צה"ל. לצידן של חוליות הרגמים נמצאות חוליות המפעילות ירי מסיבי של טילי RPG על כל סיור או כלי רכב של צה"ל העובר, במטרה לפגוע בו. נוסף לכך התגברו בשבוע האחרון הפעולות של מניחי או זורקי מטעני הצד, החודרים את גדר המערכת לתוך תחום ישראל והמניחים את המטענים לאורך הצירים. הדיווחים המודיעיניים מעריכים כי זו רק שאלה של זמן עד שבמקום המרגמות 60 המ"מ הפלסטינים יציבו ויתחילו להשתמש במרגמות בקוטר של 120 מ"מ, לדברי קצין בכיר המשרת באזור ההפגזה הפלסטינית ותוצאותיה תהיינה אז `סיפור שונה לגמרי` מהמתרחש כיום.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים כי מצב צבאי זה שונה לחלוטין מהמצב המתואר על ידי הממשלה ומערכת הביטחון. כדי שצה"ל ייצור אזורי חיץ של אש בצד הפלסטיני של גבול הרצועה הוא חייב קודם כל לחסל את מקורות האש הפלסטינית שלאורך הקו. לדעת קציני צה"ל באזור, אם פעולה כזו לא תתבצע יהפכו אזורי הגבול בין ישראל לרצועה לחזית סטטית בה יתנהלו במשך רוב שעות היום והלילה חילופי אש כאשר היוזמה ההתקפית, והכתבת קצב הכנסת כלי נשק כבדים יותר לחזית, תישאר בידי הפלסטינים.
הגורמים הצבאיים שלנו מוסרים כי באזורי השיגור של הקסאמים, חורבות ניסנית, אלי סיני ודוגית, מוצבות עתה שתי פלוגות של הביטחון הפלסטיני הכללי. המדובר ב-200 חיילים פלסטינים. איש ברשות הפלסטינית ולא בגופי הביטחון הפלסטינים השונים הפועלים ברצועת עזה, לא רק שלא נתן הוראה לכוחות אלה לפעול נגד חוליות יורי הקסאמים, אלא גם אינו נותן להם שום גיבוי פוליטי ומוראלי. כל פעם שנורים טילי קסאם, כל 200 החיילים הפלסטינים מתפנים במהירות מהשטח עוד לפני שהארטילריה הישראלית מתחילה לירות על שטחים ריקים. ביום חמישי בלילה 22.12, דיברה אישיות בכירה ממשרד ראש הממשלה עם לשכתו של אבו מאזן , וניסתה לשכנע אותו לפעול נגד יורי הקסאם בנימוק כי המדובר הפעם בארגון קטן כמו הג`יהאד האיסלמי שלא צריכה להיות שום בעיה פלסטינית פנימית לפעול נגדו. התגובה של לשכת אבו מאזן, שתיקה! וחוסר פעולה מוחלט.

Print Friendly, PDF & Email