בעידוד חיזבאללה מתגברות תקריות הגבול בין ישראל לבנון. חיילים לבנוניים מכוונים טילים נגד טנקים ישראלים

תושב לבנוני נפגע מרימון עשן של צה"ל, ביום שישי 9.6, באזור כפר שובא מול הר דב, אחרי שמספר תושבים בעידוד חיזבאללה הצליחו להסיר חלק מגדר תיל שהניח שם צה"ל לפני כמה ימים. צבא לבנון, בתגובה, נכנס לעמדות כוננות עם כלי נשק שלופים מול כוח צה"ל, כולל טילים נגד טנקים.
לפי צה"ל, מספר לבנונים חצו את הקו הכחול-הגבול הבינלאומי-בהר דב וניסו להפריע לעבודות הנדסיות שגרתיות של צה"ל לסימון הגבול במכשול הנדסי הכולל תעלות, סוללות אדמה ותלתליות. כוחות נוספים של צה"ל שהגיעו למקום השתמשו נגד הלבנונים באמצעים לפיזור הפגנות עד שהורחקו.
בצה"ל מעריכים כי מדובר בניסיון פרובוקציה תקשורתית נוספת של הלבנונים וחיזבאללה, בהמשך לימים האחרונים במרחב. הם ציינו כי בדומה לאירועים קודמים בעבר, גם הפעם הגיעו לנקודה חיילים חמושים מצבא לבנון.
בימים האחרונים אירעו מספר תקריות. באחת הפעמים התפתחה תגרה בין חיילים לבנונים לחיילי צה"ל, שהגיעה לכדי צעקות בין הצדדים. במקרה אחר תושבים לבנונים הקיפו כוח צה"ל שעלה על מוקש שגרם לפציעתו של אחד הלוחמים שפעלו באזור. ביום ד' לבנוני השליך אבנים על דחפור צה"לי שעבד בהר דב והדחפור כיסה אותו בחול.
מקורות הצה"ל מזהירים כי התקריות האלה יכולות בסופו של דבר להביא לחילופי אש בין צבא לבנון, חיזבאללה וצה"ל.
באחד מנאומיו השבוע התייחס מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לתקריות אלה, ואמר כי 'אנשינו נמצאים שם מאחורי תושבי דרום לבנון ועינינו פקוחה. זו הסיבה שהחיילים הישראלים חוששים להגיב או לפעול'.Print Friendly, PDF & Email