בעיראק מסתמן ניצחון בבחירות לשני המועמדים השיעיים המרכזיים- מוקטעדה סאדר והאדי אל אמירי. רוה"מ אל עבדאי נדחק למקום השלישי

ביום השני לספירת קולות המצביעים בבחירות הכלליות בעיראק, מסתמן ניצחון לשני המועמדים השיעיים העיקריים.
מדובר באיש הדת מוקטעדה סאדר  Moqtada al-Sadr, ובמפקד המליציות השיעיות הפרו-איראניות-כוח באדר האדי אל אמירי Hadi al-Amiri. ראש הממשלה הנוכחי חיידר אל עבדאי נמצא במקום השלישי.
תוצאות סופיות של הבחירות ייוודעו ביום ג'.
המקורות של תיקדבקה: איש הדת השיעי מוקטעדה סאדר, העמיד את עצמו בבחירות כמעומד פרו-סעודי וכמי שמתנגד להשפעה האיראנית בגדאד, אולם בהתחשב באופיו ההפכפך ובכך שבמשך שנים רבות חי ופעל  מהמרכז הדתי קום שבאיראן,  ספק גדול באם תהייה לו בעיה לכרות ברית פוליטית עם האדי אל אמירי-איש משמרות המהפכה האיראנים, כדי להשיג את שאיפתו העיקרית והיא להתמנות ראש ממשלה בעיראק.
מזווית ראייה ישראלית לא יכולה להיות תוצאה גרועה יותר: מוקטעדה סאדר, שמוצא משפחתו הוא מלבנון, הוא ידיד של חסן נסראללה מנהיג חיזבאללה.  קצינים של חיזבאללה אימנו את אנשי המיליציה הצבאית שלו בעיראק-'צבא המהדי'  Mahdi Army.   

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “בעיראק מסתמן ניצחון בבחירות לשני המועמדים השיעיים המרכזיים- מוקטעדה סאדר והאדי אל אמירי. רוה"מ אל עבדאי נדחק למקום השלישי

 • מאי 14, 2018 @ 9:34 at 9:34
  Permalink

  בס"ד

  הפתרון: להשיג את כל הכוחות מעיראק למובלעת הכורדית;
  להכיר בעצמאות הכורדים , ומשם לנהל מלחמה כללית נגד כל המרחב השיעי !

 • מאי 14, 2018 @ 20:34 at 20:34
  Permalink

  קשקוש,האתר הזה נהיה פחות אמין מפוסט לפוסט,ראש הממשלה הנוכחי הוא בובה של איראן,מנהיג המיליציה גם הוא בובה של איראן,היחיד שמתנגד לאיראן זה המועמד המוביל.

 • מאי 15, 2018 @ 13:27 at 13:27
  Permalink

  מי שמסתמן כזוכה הוא המועמד השיעי המתון שמתנגד לאיראן. דווקא הנוכחי הוא בובה.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות